Zatrudnił trzech mężczyzn w swojej firmie. Podziękowali mu kradzieżą

i

Autor: KPP Brodnica / Magdalena Witt-Ratowska Zatrudnił trzech mężczyzn w swojej firmie. Podziękowali mu kradzieżą

Okradli swojego pracodawcę

Zatrudnił trzech mężczyzn w swojej firmie. Podziękowali mu kradzieżą

2022-07-22 10:07

Brodnica: Do pięciu lat pozbawienia wolności grozi trzem mieszkańcom powiatu brodnickiego (woj. kujawsko-pomorskie), którzy zostali zatrzymani przez kryminalnych. Mężczyźni na przełomie kilku dni, z terenu zakładu w którym pracowali, ukradli drewniane palety oraz elementy metalowe o wartości prawie 6 tys. złotych. - Momenty kradzieży, uchwyciła zakładowa kamera - informuje w komunikacie asp. szt. Agnieszka Wiesiołek z brodnickiej policji.

Cała sprawa zaczęła się w momencie, gdy brodniccy kryminalni, zostali poinformowani przez przedstawiciela jednej z miejscowych firm, że na terenie zakładu w ostatnich tygodniach doszło do kradzieży elementów metalowych oraz drewnianych palet o wartości prawie 6 tysięcy złotych. Sprawa nie była bardzo skomplikowana, ponieważ momenty kradzieży, kilkukrotnie uchwyciła kamera zakładowego monitoringu. Właściciel nie miał żadnych problemów ze zidentyfikowaniem sprawców. - Jak się okazało w przestępstwa zamieszani byli pracownicy zakładu, którzy „handlowali” skradzionymi przedmiotami z kierowcami innych firm wjeżdżających na teren zakładu - podaje asp. szt. Agnieszka Wiesiołek z KPP Brodnica.

Czytaj też: Najpierw Kamil cudem przeżył wypadek. Potem jego ciało wyłowili z Wisły

- Funkcjonariusze zaraz po przyjęciu zawiadomienia o przestępstwie „odwiedzili” byłych już pracowników zakładu w ich miejscu zamieszkania. Policjanci zatrzymali w policyjnym areszcie 28, 32, i 38-latka. Po nocy spędzonej w policyjnej celi, mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży - przekazuje w komunikacie prasowym policjantka z Brodnicy.

Za popełnione przestępstwo, mieszkańcy powiatu brodnickiego odpowiedzą rzecz jasna przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Właściciel firmy z pewnością będzie teraz uważniej śledził proces rekrutacji do swojego zakładu.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Złodziej zaatakował na toruńskiej starówce. Rozpoznajesz go?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE