Makabryczne odkrycie pod Brodnicą. Znaleziono rozkładające zwłoki dwulatka w remontowanym domu

i

Autor: Alex Marcinowski/Super Express Przełom ws. makabrycznego odkrycia koło Brodnicy! Policja znalazła ojca dziecka w Warszawie

Przełom ws. makabrycznego odkrycia koło Brodnicy! Policja znalazła ojca martwego dziecka [Aktualizacja]

2022-06-24 11:39

Szabda koło Brodnicy. Od czwartku (23.06.2022) niemal cała Polska żyje makabrycznym odkryciem z jednego z domów w Kujawsko-Pomorskiem. Znaleziono tam rozkładające się zwłoki małego dziecka. Reporter "Super Expressu" ustalił, że ojciec maleństwa został ujęty w Warszawie. Jakie będą jego dalsze losy?

Aktualizacja 14:20

Z ustaleń dziennikarza "Super Expressu", który rozmawiał z prokurator Aliną Szram z Prokuratury Rejonowej w Brodnicy wynika, że sprawa jest prowadzona w kierunku zabójstwa. Ojciec ma usłyszeć zarzuty z art. 148 kk. Niewykluczone, że podobny zarzut usłyszy również mama Majeczki. Do sprawy będziemy wracać.

Wcześniej pisaliśmy:

Czy rodzice mogli mieszkać z martwym dzieckiem w Szabdzie koło Brodnicy? Łącznie w wynajmowanym budynku miało przebywać pięcioro dzieci i ich rodzice. Ten scenariusz rodem z horroru jest wysoce prawdopodobny - wynika z ustaleń reporterów "Super Expressu", którzy od czwartku (23.06.2022) badają sprawę makabrycznego odkrycia w Kujawsko-Pomorskiem. To właśnie 23 czerwca ujawniono rozkładające się zwłoki maleńkiego dziecka. Obecna na miejscu prokurator Alina Szram z brodnickiej prokuratury nie potwierdziła nam płci. Od początku spekulowano, że chodzi o dziewczynkę. Na piątek (24.06.2022) zaplanowano sekcję zwłok. Policjanci od samego początku poszukiwali rodziców. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj więcej o sprawie: Ciało bezimiennego maluszka zabrano z domu pod Brodnicą pod osłoną nocy. Sąsiedzi w szoku [WIDEO]

Szabda koło Brodnicy. Zwłoki maleństwa znalezione w domu. Ojciec zatrzymany

Jest przełom ws. znalezionych zwłok maleństwa w Szabdzie koło Brodnicy. Dziecko leżało na łóżku. Właścicielka dowiedziała się tego od dekarzy, którzy mieli wykonać prace naprawcze. Tymczasem reporter naszego serwisu ustalił, że ojciec martwego dziecka został zatrzymany przez policję w Warszawie. Trafił do policyjnej izby zatrzymań w celu wyjaśnienia sprawy. Jego dziecko trafiło do placówki opiekuńczo-wychowawczej. Nie postawiono mu na razie zarzutów. Prokuratura czeka na wyniki sekcji zwłok.

- Potwierdzam, że mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Warszawy - przekazała asp. szt. Agnieszka Łukaszewska z KPP w Brodnicy w rozmowie z dziennikarzem naszego portalu.

Do sprawy będziemy wracać. Rodzinie i bliskim maleństwa składamy wyrazy współczucia. Pod tekstem zamieszczamy galerię z miejsca odkrycia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sąsiedzi opowiadają o rodzinie, w domu której znaleziono zwłoki 2-letniego dziecka
Sonda
Czy za zabójstwo dziecka powinna być kara śmierci?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE