Zawody, których lepiej unikać, jeśli boimy się występów publicznych

i

Autor: Pracuj.pl Zawody, których lepiej unikać, jeśli boimy się występów publicznych

Zawody, których lepiej unikać, jeśli boimy się występów publicznych

2019-12-15 11:24

Bardzo duża liczba osób stresuj się przed wystąpieniami publicznymi. Nie tylko ze względu na fakt, iż są wystawieni na uwagę innych, ale również przez to, że muszą zabierać głos w sprawie, w której niekoniecznie chcą. Takie osoby powinny unikać zawodów, w których wystąpienia przed widzami to chleb powszedni.

Konferansjer

Poszukując ofert pracy m.in. na portalu Pracuj.pl, które nie mają nic wspólnego z występowaniem publicznym, powinniśmy unikać ogłoszeń dotyczących konferansjerstwa. Osoby wykonujące ten zawód pojawiają się zarówno w telewizji, teatrze, jak i kabarecie. Ich zadaniem jest wprowadzenie publiczności w dane wystąpienie, wydarzenie bądź spektakl. Jeśli nie posiadamy odpowiedniej dykcji i nie lubimy zapowiadać publicznie czegoś ważkiego i podniosłego, lepiej unikać tego zawodu. W przeciwieństwie jednak do innych zajęć, konferansjerzy często stają się gwiazdami występów, kradnąc dla siebie całe show.

Rzecznik prasowy

Rzecznik prasowy to osoba reprezentując politykę danej organizacji, firmy bądź komórki państwowej przed mediami. Dotyczy to zarówno mediów konwencjonalnych m.in. radia, gazety i telewizji, jak i Internetu. Wystąpienia takiej osoby praktycznie zawsze są nagrywane, przetwarzane i udostępniane. Strach przed publiką może być więc podwójny w tym zawodzie, gdyż nasze zachowanie poddane jest ciągłej krytyce. Może to być ogromnym problemem zwłaszcza dla osób, które nie do końca zgadzają się etycznie i moralnie z tym, czym się zajmują dla danego przedsiębiorstwa.

Aktor

Aktorzy kojarzeni są przeważnie z planami filmowymi i zamkniętymi spektaklami, gdzie ilość widzów jest ograniczona. Niemniej, bardzo często występują oni publicznie m.in. zabierając głos w mediach w ważnych sprawach bądź goszcząc na jakimś evencie. Wówczas nawet talent aktorski i wypracowane na deskach teatru bądź planach filmowych sztuczki mogą się nie przydać. Dotyczy to zwłaszcza wystąpień o charakterze ideologicznym, kiedy należy uzewnętrznić się i wyrazić jakąś opinię.

Lider, kierownik, menadżer działu

Wśród wielu kompetencji i obowiązków liderów, menadżerów oraz kierowników poszczególnych działów firm są wystąpienia publiczne. Oczywiście większość z nich ma miejsce w skali mikro, czyli odbywa się jedynie w przedsiębiorstwie. Mimo to, fakt wystąpienia przed podwładnymi i szefostwem bywa stresujący. Zwłaszcza gdy dotyczy on wszelkiego typu sprawozdań i ocen okresowych działań podległego działu lub referatu.

Artykuł sponsorowany

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki