Zawody, w których można dużo pisać

i

Autor: Pracuj.pl Zawody, w których można dużo pisać

Zawody, w których można dużo pisać

2019-12-27 12:54

Literacka swada i talent do pisania często pozostaje przez ludzi niewykorzystany. Głównie przez fakt, że w pracy niekoniecznie tworzymy coś, co lubimy i chcemy pisać. Warto jednak zastanowić się nad wykorzystaniem daru, aby robić to, co się dobrze umie. Oto zawody, w których na brak pisania z pewnością nie będziemy narzekać.

Copywriter

Copywriter to obecnie jeden z niewielu zawodów, w których rzeczywiście mamy okazję popisać się talentem literackim. Jego praca polega bowiem na ciągłym pisaniu, czy to w formie parafrazowania, cytowania bądź tworzenia od zera nowego tekstu. Dodatkowo przeszukuje on zasoby informacyjne w poszukiwaniu danych i informacji, na podstawie których może tworzyć. Zlecenia copywriterskie są zróżnicowane na tyle, że nie grozi nam nuda. Jedynym minusem jest niski stopień kreatywności, gdyż większość tekstów, które napiszemy podlega ścisłym rygorom. Mają być one przede wszystkim dopasowane do środowiska internetowego aniżeli stanowić twórczy wyraz siebie. Ponadto, ceny za owe teksty nie należą do wysokich, co działa negatywnie na samopoczucie i stan portfela.

Dziennikarz

Dziennikarze, zwłaszcza Ci, którzy pracują stacjonarnie tworząc np. artykuły zamieszczane w Internecie spędzają dużą część czasu na pisaniu. W przeciwieństwie do tych działających w terenie mogą wykazać się nie tylko talentem dokumentalistycznym, lecz również pisarskim. Oczywiście zakres ich pracy zależy od tego, gdzie pracują. Obecnie na rynku prace dziennikarskie wykonuje się zarówno w radiu, gazecie, ale również w ramach siedzib właścicieli dużych witryn internetowych np. Pracuj.pl. Nie zawsze będą to jednak prace dziennikarskie, gdyż równie dobrze możemy być osobą odpowiedzialną m.in. za korektę tekstów trafiających do różnych mediów.

Pisarz

To, że pisarz bardzo dużo czasu spędza na tworzeniu tekstów nie ulega wątpliwości. Jest to jednak zawód dość specyficzny, gdyż nikt poza nami przeważnie nie zmusza nas do działalności twórczej. Obowiązki polegają więc na pisaniu w ramach działalności artystycznej, która ma być nagrodzona zyskiem, nie zaś na tworzeniu na zlecenie. To, jak będzie wyglądać w szczegółach ten zawód w dużej mierze zależy od autora i tego, jak bardzo płodny on jest i z kim podejmie współpracę. Może się bowiem okazać, iż największa ilość naszych tekstów trafi po prostu do szuflady. Zawód ten wymaga bowiem nie tylko cierpliwości, ale i odpowiedniej sieci koneksji branżowych.

Artykuł sponsorowany

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki