Złodziej drewna wpadł w Golubiu-Dobrzyniu! Tłumaczył, że władze wydały zezwolenie

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Złodziej drewna wpadł w Golubiu-Dobrzyniu! Tłumaczył, że "władze wydały zezwolenie"

To już plaga?

Złodziej drewna wpadł w Golubiu-Dobrzyniu! Tłumaczył, że "władze wydały zezwolenie"

2022-09-16 11:54

Mieszkaniec Golubia-Dobrzynia skusił się na darmowy opał. Miejscowi policjanci zatrzymali go gorącym uczynku. Teraz grozi mu kara aresztu i wysoka grzywna. Mężczyzna tłumaczył, że "władze samorządowe wydały zezwolenie na zbieranie takiego drewna".

Golub-Dobrzyń: Złodziej drewna zatrzymany przez policję

W minioną sobotę (10.09.2022 r.) dyżurny policji z Golubia-Dobrzynia otrzymał informację o kradzieży drewna z lasu na terenie miasta. - Dzielnicowi, którzy udali się we wskazane miejsce zatrzymali 32-letniego mieszkańca miasta, który, jak się okazało, na teren swojej posesji zdążył przetransportować chwilę wcześniej kilka skradzionych pni brzozy - informuje nas asp. szt. Małgorzata Lipińska, oficer prasowy KPP w Golubiu-Dobrzyniu. Mężczyzna nie widział w swoim zachowaniu niczego złego i miał wytłumaczenie. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami z podobnego zdarzenia z powiatu radziejowskiego.

Sprawdź też: Patriotyczna ławka stanęła nad Wisłą, a na niej... buteleczki po wódce. Komentujący drwią i przywołują Bareję

- Mężczyzna tłumaczył się, że leżały one w lesie, a z tego co słyszał to "władze samorządowe wydały zezwolenie na zbieranie takiego drewna" - cytuje zatrzymanego oficer prasowa KPP w Golubiu-Dobrzyniu.

Drewno w lasach. Policja z ważnym apelem

Policjantka dodaje w komunikacie, że mężczyzna, który nie posiadał pisemnego zezwolenia, za kradzież pni odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara aresztu i wysoka grzywna.

- Pamiętajmy, że leżące w lesie drewno nie może zostać zabrane bez odpowiedniej zgody wydanej przez zarządcę kompleksu. Las i każdy jego element jest dobrem społecznym i stanowi majątek Skarbu Państwa lub własność prywatną - podsumowuje funkcjonariuszka.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Sonda
Czy będziesz składać wniosek o dopłatę do zakupu węgla?
Przez brak węgla nie może wypiekać chleba