Złodziej drewna wpadł w Golubiu-Dobrzyniu! Tłumaczył, że władze wydały zezwolenie

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe Złodziej drewna wpadł w Golubiu-Dobrzyniu! Tłumaczył, że "władze wydały zezwolenie"

To już plaga?

Złodziej drewna wpadł w Golubiu-Dobrzyniu! Tłumaczył, że "władze wydały zezwolenie"

2022-09-16 11:54

Mieszkaniec Golubia-Dobrzynia skusił się na darmowy opał. Miejscowi policjanci zatrzymali go gorącym uczynku. Teraz grozi mu kara aresztu i wysoka grzywna. Mężczyzna tłumaczył, że "władze samorządowe wydały zezwolenie na zbieranie takiego drewna".

Golub-Dobrzyń: Złodziej drewna zatrzymany przez policję

W minioną sobotę (10.06.2022 r.) dyżurny policji z Golubia-Dobrzynia otrzymał informację o kradzieży drewna z lasu na terenie miasta. - Dzielnicowi, którzy udali się we wskazane miejsce zatrzymali 32-letniego mieszkańca miasta, który, jak się okazało, na teren swojej posesji zdążył przetransportować chwilę wcześniej kilka skradzionych pni brzozy - informuje nas asp. szt. Małgorzata Lipińska, oficer prasowy KPP w Golubiu-Dobrzyniu. Mężczyzna nie widział w swoim zachowaniu niczego złego i miał wytłumaczenie. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami z podobnego zdarzenia z powiatu radziejowskiego.

Sprawdź też: Patriotyczna ławka stanęła nad Wisłą, a na niej... buteleczki po wódce. Komentujący drwią i przywołują Bareję

- Mężczyzna tłumaczył się, że leżały one w lesie, a z tego co słyszał to "władze samorządowe wydały zezwolenie na zbieranie takiego drewna" - cytuje zatrzymanego oficer prasowa KPP w Golubiu-Dobrzyniu.

Drewno w lasach. Policja z ważnym apelem

Policjantka dodaje w komunikacie, że mężczyzna, który nie posiadał pisemnego zezwolenia, za kradzież pni odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara aresztu i wysoka grzywna.

- Pamiętajmy, że leżące w lesie drewno nie może zostać zabrane bez odpowiedniej zgody wydanej przez zarządcę kompleksu. Las i każdy jego element jest dobrem społecznym i stanowi majątek Skarbu Państwa lub własność prywatną - podsumowuje funkcjonariuszka.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy będziesz składać wniosek o dopłatę do zakupu węgla?
Przez brak węgla nie może wypiekać chleba
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE