Zmiany w ruchu na placu Chrapka w Toruniu

i

Autor: torun.pl Zmiany w ruchu na placu Chrapka w Toruniu

Zmiany w ruchu na placu Chrapka. Ważne informacje dla kierowców! [MAPA]

2018-09-17 14:06

W najbliższy wtorek (18.09) około godz. 9:00 zostaną wprowadzone kolejne zmiany na placu Chrapka. To ważne informacje dla kierowców, którzy często przejeżdżają przez to miejsce, aby dotrzeć do różnych rejonów Torunia.

O zmianach poinformował Miejski Zarząd Dróg w Toruniu. Ruch będzie odbywał się asfaltowymi przejazdami - przewiązkami przez tory, następnie dwukierunkowo ulicami Przy Kaszowniku oraz Warneńczyka.Nie będzie już funkcjonowało skrzyżowanie w rejonie budowanego ronda na placu Chrapka. Zmiana kierunku ruchu będzie możliwa dopiero na rondzie przy placu Pokoju Toruńskiego.
 

>>> Najpopularniejsze imiona w woj. kujawsko-pomorskim w 2018 roku. Są zaskoczenia!
 

Dodatkowo zostaną zmienione lokalizacje przystanków autobusowych. Przystanki z zachodniej jezdni ulicy Przy Kaszowniku zostaną przeniesione na nowo wybudowaną jezdnię wschodnią. Dojście do przystanków będzie odbywać się tymczasowym przejściem dla pieszych, którego lokalizacja pozostaje taka sama.

Taka organizacja ruchu pozwoli na wybudowanie pierścienia ronda przy placu Chrapka. Zmiany będą obowiązywały około czterech tygodni. Remont placu Chrapka był konieczny, gdyż w tym miejscu regularnie dochodziło do nieprzyjemnych zdarzeń drogowych. Szczegółowa mapa poglądowa dostępna jest TUTAJ.
 


 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE