Znaleźli martwe krowy w gospodarstwie. Nie miały jedzenia i wody

i

Autor: Shutterstock

Wstrząsające

Znaleźli martwe krowy w gospodarstwie. Nie miały jedzenia i wody

Ciała 29 krów znaleziono w prywatnym gospodarstwie. Jak się okazało, zwierzęta nie miały zapewnionej dobrej opieki. Nie miały jedzenia ani dostępu do wody. Zwierzęta znaleziono zarówno w budynkach, jaki na zewnątrz.

Jak informuje TVN24.pl, 15 kwietnia w miejscowości Smólsk na terenie prywatnego gospodarstwa znaleziono 29 martwych krów. Te informacje potwierdzili strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku.

To właśnie strażacy otrzymali zgłoszenie, że w gospodarstwie znajdują się martwe zwierzęta. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a także sprawdzili cały teren czy nie znajdują się tam groźne substancje. Ostatecznie niczego nie znaleziono.

Okoliczności śmierci krów zbada policja we współpracy z powiatowym lekarzem weterynarii.

Ciała krów znaleziono zarówno w budynkach jak i na podwórzu. Oprócz 29 martwych krów, było też 28 żywych krów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zwierzęta były zaniedbane. Nie miały jedzenia, ani dostępu do wody. Policja zatrzymała 48-letniego mężczyznę, właściciela posesji do wyjaśnienia. Policja prowadzi czynności w kierunku artykułu 35 ustawy o ochronie zwierząt, który dotyczy między innymi zabijania, uśmiercania lub uboju zwierząt z naruszeniem przepisów.

Źródło: TVN24.pl

Rolnicy. Podlasie. Gienek i Andrzej karmią krowy. Sławek: Widać jaki tu porządek

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki