Znamy LISTĘ ZARZUTÓW dla Bartosza T. "Suwerena"! Grozi mu bardzo długa odsiadka

2021-04-02 16:55
Znamy LISTĘ ZARZUTÓW dla Bartosza T. Suwerena! Grozi mu bardzo długa odsiadka
Autor: reprodukcja Super Express Znamy LISTĘ ZARZUTÓW dla Bartosza T. "Suwerena"! Grozi mu bardzo długa odsiadka

Bartosz T. "Suweren" wpadł w poważne tarapaty po wtargnięciu do Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu i Urzędu Miasta Torunia. Znamy listę zarzutów, jakie usłyszał mężczyzna, doprowadzony w piątek (2.04.2021) do prokuratury. Grozi mu bardzo długa odsiadka. Szczegóły i cała historia na se.pl/torun.

Spis treści

  1. Znamy LISTĘ ZARZUTÓW dla Bartosza T. "Suwerena"! Grozi mu bardzo długa odsiadka
  2. Są zarzuty dla Bartosza T. "Suwerena". Komunikat toruńskiej prokuratury
  3. Oto pełna lista zarzutów dla Bartosza T. "Suwerena". Komunikat prokuratury w całości

Znamy LISTĘ ZARZUTÓW dla Bartosza T. "Suwerena"! Grozi mu bardzo długa odsiadka

Sława Bartosza T. i ruchu "Wolni My" wykroczyła daleko poza Toruń. Mężczyzna i jego zwolennicy podważają sens obostrzeń, krytykują działania rządu w związku z pandemią i nawołują do masowego buntu. Poniżej prezentujemy wam wszystkie nasze materiały, które pozwolą wam zapoznać się z ostatnimi "akcjami" "Suwerena" i jego zwolenników. Najpierw było wtargnięcie do szpitala, później niezbyt przyjemna dla pracowników Urzędu Miasta Torunia wizyta w ich budynku. Teraz zatrzymany Bartosz T. będzie miał spore problemy. Dalszy ciąg materiału, konkretne zarzuty i potencjalna kara pod galerią ze zdjęciami.

Są zarzuty dla Bartosza T. "Suwerena". Komunikat toruńskiej prokuratury

- W dniu 31 marca 2021 r. prokurator Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum - Zachód w Toruniu wszczął śledztwo w sprawie wtargnięcia w dniu 27 marca 2021 r. grupki osób (bez jakichkolwiek środków ochronnych, a także przy sprzeciwie personelu, w tym odepchnięciu pracownika ochrony) do Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. M. Kopernika w Toruniu, poruszaniu się po terenie szpitala, filmowaniu, kontaktowaniu się z pacjentami oddziałów: Chorób Wewnętrznych; Chirurgii Ogólnej i Onkologii; Covidowego (część czysta), jak i personelem tj. o czyny zabronione z art. 165 § 1 pkt 5 kk (sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób - pacjentów i personelu), art. 193 kk (naruszenie miru domowego) i art. 217a kk (naruszenie nietykalności interweniującego pracownika ochrony) - czytamy w komunikacie, pod którym podpisał się Andrzej Kukawski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Toruniu.

- Dodatkowo ustalono, że w dniu 1 kwietnia 2021 r. do siedziby Urzędu Miasta Torunia wszedł ten sam mężczyzna (bez maseczki), który filmował przebieg wydarzeń na terenie szpitala, a który to chciał się widzieć z Prezydentem Miasta Torunia. Filmował przy tym wszystko przy użyciu telefonu. Kiedy uniemożliwiła mu to ochrona, zagroził, że te budynki będą płonęły. Przeprowadzone czynności doprowadziły do ustalenia, że sprawcą tych czynów jest mieszkaniec Torunia Bartosz T. (lat 32). Został od w dniu 1 kwietnia 2021 r. zatrzymany - wyjaśnia prokurator Kukawski.

Oto pełna lista zarzutów dla Bartosza T. "Suwerena". Komunikat prokuratury w całości

Prokurator przedstawił mu zarzuty: 

I. w  dniu 27 marca 2021 r. w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim im. M. Kopernika w Toruniu, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi nieustalonymi osobami, sprowadził niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia wielu osób, polegające na przemieszczaniu się przez korytarze oraz oddziały: Chorób Wewnętrznych; Chirurgii Ogólnej i Onkologii; Covidowy Szpitala bez użycia środków ochrony indywidualnej,  dotykanie klamek, drzwi oraz  innych przedmiotów i rzeczy, nie dezynfekując rąk i  nie zachowując dystansu podczas przemieszczania się, które to zachowanie było szczególnie niebezpieczne dla co najmniej 164 osób – pacjentów  i personelu przebywających na terenie Szpitala, tj. o czyn z art. 165 § 1 pkt 5 kk

II. w tym samym miejscu i czasie, wbrew zakazowi przebywania osobom trzecim na terenie Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. M. Kopernika w Toruniu, działając wspólnie i w porozumieniu z innymi nieustalonymi osobami, wdarł się na teren Szpitala i wbrew żądaniu osób uprawnionych nie opuścił go, tj. o czyn z art. 193 kk

III. w dniu 1 kwietnia  2021 roku w Toruniu, przy ul. Wały gen. Sikorskiego 8, na terenie Urzędu Miasta Torunia groził podpaleniem budynku ww. Urzędu i innych, która to groźba wzbudziła u jego pracowników i osób w nim przebywających uzasadnioną obawę, że zostanie spełniona, czym działano na szkodę ww. osób, tj. o czyn z art. 190 § 1 kk.

- Przesłuchany w charakterze podejrzanego Bartosz T. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów. Prokurator, powołując się na przesłanki z art. 249 § 1 i 2 kpk, art. 250 § 2 kpk, art. 258 § 1 pkt 1 i 2 kpk art. 258 § 2 i 3 kpk, skierował do Sądu Rejonowego w Toruniu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego na okres 3 miesięcy. Grozi mu - za najsurowszy z opisanych czynów, kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 - podsumowuje prokurator Kukawski.

Bartosz T. przesłuchiwany w prokuraturze! Zwolennicy ruchu "Wolni My" protestują w Toruniu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE