Znamy nową dyrektor Szpitala Miejskiego w Toruniu. Nie będzie miała łatwo...

i

Autor: Magdalena Witt-Ratowska Znamy nową dyrektor Szpitala Miejskiego w Toruniu. Nie będzie miała łatwo...

Znamy nową dyrektor Szpitala Miejskiego w Toruniu. Nie będzie miała łatwo...

2020-02-06 9:45

W tym tygodniu poznaliśmy nową dyrektor Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu. To Justyna Wileńska, której kandydaturę komisja konkursowa jednogłośnie rekomendowała. Kobieta może pochwalić się prawie 20-letnim doświadczeniem zawodowym, z czego ponad 10 lat na stanowiskach kierowniczych. Czeka ją sporo wyzwań.

Przez ostatnie 2,5 roku Justyna Wileńska pracowała w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim w Toruniu jako kierownik działu zarządzania i obsługi pacjenta.

- Bardzo się cieszę, że komisja konkursowa doceniła moją koncepcję pracy Specjalistycznego Szpitala Miejskiego. Zarządzając szpitalem będę kontynuowała politykę rozwoju. Najistotniejsze jest dla mnie to, aby szpital był placówką o wysokiej jakości opieki nad pacjentami z Torunia i okolic - podkreśla Wileńska, cytowana przez główną stronę naszego miasta.

Justynę Wileńską czeka sporo wyzwań. Doświadczona kobieta przejmuje lecznicę z prawie zakończoną budową nowego skrzydła, które pomieści nowoczesne sale operacyjne, oddział przeszczepów oraz powiększony oddział intensywnej terapii medycznej. Przyjęcie pierwszych pacjentów jest planowane w drugiej połowie tego roku.

Jednym z najpoważniejszych zadań nowej dyrektor będzie "ogarnięcie" SOR-u, który powstanie bazie istniejącej izby przyjęć. Będzie to drugi szpitalny oddział ratunkowy w Toruniu, udzielający pomocy w stanach nagłego zagrożenia życia.

- Obecnie izba szpitalna jest przeciążona i pracuje w dramatycznych warunkach, więc stworzenie szpitalnego oddziału ratunkowego jest niezbędną koniecznością - powiedział Radiu ESKA dr Andrzej Przybysz, zastępca dyrektora szpitala. - Główne decyzje o budowie zapadły wcześniej, trzeba spełnić wymogi formalne dotyczące pomieszczeń, wyposażenia, zakupu sprzętu, ale największy problem ochrony zdrowia to kadry. SOR wymaga zatrudnienia osób w większym wymiarze niż dotychczas. Już teraz poszukujemy specjalistów, zanim oddział powstanie - dodaje dr Przybysz.

Koszt SOR-u to ok. 10 milionów złotych. Ma on być gotowy w 2021 roku, a dla pacjentów - za dwa lata.

Justyna Wileńska będzie dyrektorem lecznicy od 28 lutego. Życzymy powodzenia i realizacji wszystkich planów!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE