Wypadek

17-latka potrącona na pasach, kierująca uciekła. Wideo przyprawia o dreszcze

2023-09-01 17:41

Na Al. Wojska Polskiego w Malborku 17-letnia dziewczynka, przechodząca przez oznakowane przejście dla pieszych, została potrącona przez osobowego volkswagena. Jak się okazało, samochodem kierowała 74-letnia mieszkanka powiatu sztumskiego. Kobieta nie zatrzymała się, żeby udzielić pomocy poszkodowanej, tylko uciekła z miejsca zdarzenia. Grozi jej kara do 3 lat więzienia.

Malbork. 17-latka potrącona na pasach. Sprawczyni uciekła zamiast pomóc

Rano w czwartek, 31 sierpnia dyżurny malborskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na Al. Wojska Polskiego w Malborku. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci wstępnie ustalili, że volkswagen nie ustąpił pierwszeństwa i potrącił 17-latkę, która znajdowała się na przejściu dla pieszych. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia w kierunku Elbląga, nie udzielając pomocy rannej dziewczynie. Piesza z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Zaraz po tym zdarzeniu rozpoczęły się poszukiwania kierującego volkswagenem. Kilka ulic dalej policjanci znaleźli porzucony pojazd z uszkodzeniami powypadkowymi. Mundurowi zabezpieczyli dostępne monitoringi, przesłuchali świadków zdarzenia, wykonali oględziny i zabezpieczyli ślady. Dzięki intensywnej pracy funkcjonariuszy ze wszystkich pionów malborskiej komendy, już po 2 godzinach od zdarzenia, mundurowi ustalili i zatrzymali sprawczynię wypadku. Okazała się nią 74-letnia właścicielka zabezpieczonego volkswagena.

Kobieta została zatrzymana w swoim miejscu zamieszkania na terenie powiatu sztumskiego. Badanie stanu jej trzeźwości wykazało, że była trzeźwa. Od zatrzymanej pobrano krew do dalszych badań na obecność alkoholu i środków odurzających. 74-latka straciła prawo jazdy i usłyszała zarzuty spowodowania wypadku oraz nieudzielenia pomocy osobie znajdującej się w bezpośrednim niebezpieczeństwie utraty życia lub zdrowia. Za te przestępstwa grozi jej do trzech lat więzienia.

Potrącenie nastolatki na przejściu dla pieszych. Drastyczne wideo 

Nagranie wideo dokumentujące potrącenie nastolatki na przejściu dla pieszych znajduje się poniżej. Materiał został udostępniony w serwisie You Tube przez Regionalną Telewizję Internetową TVREGIONALNA24.PL. Wideo jest drastyczne, dlatego zostało wprowadzone ograniczenie wiekowe. 

Po pijaku wjechał do rowu. Świadek sam chciał ukarać kierowcę
Sonda
Czy jako pieszy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?