Suchy Dwór. 18-latek zabił ojca i matkę. Makabryczny opis zbrodni. Nowe fakty

i

Autor: Policja Pomorska Suchy Dwór. 18-latek zabił ojca i matkę. Makabryczny opis zbrodni. Nowe fakty

Koszmarne zabójstwo

18-latek zabił swoich rodziców w Dzień Kobiet? Mamę zadźgał, tatę zatłukł?! Rodzeństwu miał powiedzieć, że wyjechali

2023-02-07 9:19

Koszmar, który rozegrał się 8 marca 2022 roku na zawsze pozostanie w pamięci dzieci, bliskich i mieszkańców miejscowości Suchy Dwór. To był dom, jak wiele innych. Mieszkało w nim małżeństwo z piątką dzieci. Wśród nich był 18-latek. To właśnie on miał sprowadzić na całą rodzinę tragedię i nieszczęście. W przydomowym garażu odnaleziono 11 marca ciała mamy i taty. Kobieta, według ustaleń śledczych, miała szereg ran kłutych w okolicy szyi, a u mężczyzny odkryto wiele ran tłuczonych głowy. Teraz Prokuratura Rejonowa w Pucku zakończyła śledztwo w tej sprawie i skierowała akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Gdańsku.

Do tej koszmarnej zbrodni, której dokonano na kobiecie i mężczyźnie w miejscowości Suchy Dwór doszło 8 marca 2022 roku. Według informacji, które przekazała Prokuratura Rejonowa w Pucku pokrzywdzeni mieszkali wspólnie z piątką  dzieci, w tym 18  letnim synem.  Troje   starszego rodzeństwa mieszkało samodzielnie. Dwoje z nich od  9 marca 2022 roku próbowało bezskutecznie  skontaktować się z rodzicami oraz młodszym rodzeństwem. 11 marca  2022 roku powiadomiono policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze policji odnaleźli w garażu zwłoki kobiety i mężczyzny. Na ciele kobiety ujawniono szereg ran kłutych w okolicy szyi, a u mężczyzny szereg ran tłuczonych głowy.

- Z relacji młodszych dzieci  wspólnie mieszkających z rodzicami wynikało, że rodziców nie widzieli od  powrotu ze  szkoły  w dniu 8 marca  2022 roku. Początkowo nie zostali  wpuszczeni do domu przez brata,  który  później  poinformował ich, że rodzice wyjechali na urlop - informuje Prokuratura Rejonowa w Pucku.

Z opinii po przeprowadzonej sekcji zwłok wynikało, że bezpośrednią przyczyną śmieci kobiety był wstrząs krwotoczny spowodowany wykrwawieniem zewnętrznym i wewnętrznym z doznanych ran. Natomiast bezpośrednią przyczyną śmierci mężczyzny było uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego i zatrzymanie oddechu i krążenia.

Ustalono, że sprawcą jest 18 letni syn, którego w chwili ujawnienia zwłok nie było na miejscu zdarzenia.

Został zatrzymany tego samego dnia w miejscowości Szczytno. W samochodzie  mężczyzny  ujawniono środek odurzający w postaci marihuany. 

18-latek zabił swoich rodziców w Dzień Kobiet? Mamę zadźgał, tatę zatłukł?! Do sądu w Gdańsku wpłynął akt oskarżenia

- W oparciu o zabrany materiał dowodowy prokurator zarzucił mężczyźnie popełnienie dwóch przestępstw zakwalifikowanych z art. 148 § 1 k.k., tj. zabójstwa w zamiarze bezpośrednim, w tym ojca poprzez zadanie mu szeregu ran tłuczonych głowy, a matki poprzez zadanie szeregu ran kłutych w okolicy szyi i karku - przekazuje Prokuratura Rejonowa w Pucku. 

Przesłuchany w charakterze podejrzanego 18 latek przyznał się do popełnienia zarzuconych mu przestępstw i złożył w tej sprawie wyjaśnienia, w których jako motyw swojego zachowania wskazał konflikt,  w jakim miał pozostawać z rodzicami.

Prokurator zarzucił mężczyźnie popełnienie również przestępstwa z art. 62 ust. 1 Ustawy o przeciwdziałaniu  narkomanii, tj. posiadanie wbrew przepisom ustawy środka odurzającego.

W toku postępowania wobec mężczyzny stosowany był środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

- Przestępstwa zabójstwa zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8 karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności - informuje Grażyna Wawryniuk, Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Zobacz także: Policja z Gdańska szuka Iwony Wieczorek. Nastolatka miała na sobie bluzkę w paski i zamszowe szpilki

Sonda
Jak oceniasz pracę policji w Polsce?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki