CBA w Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska! Znamy powód

2021-10-21 12:30
CBA - zdjęcie ilustracyjne
Autor: CBA CBA - zdjęcie ilustracyjne

Centralne Biuro Antykorupcyjne prowadzi kontrolę w Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska. - Dotyczy ona realizacji dwóch wybranych zamówień publicznych - podały w czwartek służby prasowe CBA. W przesłanym PAP komunikacie poinformowano, że kontrolę prowadzą agenci z wydziału postępowań kontrolnych gdańskiej delegatury biura.

Kontrola CBA w Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska rozpoczęła się 30 września 2021 roku. Funkcjonariusze wzięli pod lupę dwie inwestycje. Jak podaje PAP, chodzi o budowę mostu zwodzonego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 501 nad Martwą Wisłą w Gdańsku Sobieszewie oraz budowę linii tramwajowej wraz z infrastrukturą towarzyszącą w ulicy Nowej Bulońskiej Północnej w ramach Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej (etap IV A). Jak wyjaśniono, w toku kontroli zweryfikowany zostanie etap realizacji wymienionych inwestycji, w szczególności w zakresie wprowadzonych zmian do umów i ich konsekwencji finansowych. Kontrola w DRMG powinna skończyć się do 30 grudnia bieżącego roku, jednak zgodnie ustawą o CBA może zostać przedłużona o sześć kolejnych miesięcy.

Sonda
Jak oceniasz pracę CBA?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE