Cheerleaderki Pomorze

i

Autor: mat. prasowe Cheerleaderki Pomorze

Cheerleaderki z Pomorza, które tańczą na wózkach. Wesprzyj ten film! [WIDEO, AUDIO]

2015-05-27 14:48

Bardzo dzielne, piekielnie zmotywowane i absolutnie wyjątkowe - o kim mowa? O grupie Cheerleaders Trefl Pomorze, której członkinie tańczą na wózkach. Powstaje właśnie średniometrażowy dokument o tych wyjątkowych dziewczynkach, gdzie najmłodsza z nich nie ma nawet 10 lat. Ale tutaj ważny apel do Was - potrzeba jeszcze cztery tysiące złotych do tego, by film mógł zostać zrealizowany. Kto wesprze produkcje na zasadzie crowdfundingu?

To pierwsza w Polsce sekcja cheerleaderek na wózkach. Siedem dziewczynek w wieku od 9 do 16 lat trenuje raz w tygodniu w sali gimnastycznej w gdańskiej Ergo Arenie. Jak zgodnie mówią trenerzy i same zawodniczki, nie ma tu mowy o żadnej taryfie ulgowej.

Co ciekawe, na temat tych wyjątkowych cheerleaderek powstaje właśnie film dokumentalny. Ekipa filmowa z gdyńskiej wytwórni Maj Film towarzyszy dziewczynkom od początku powstania grupy, to jest niespełna od dwóch lat. Na filmie zobaczymy materiały z wyczerpujących, ale i dających wiele radości treningów, które kończą się wielkim wydarzeniem, czyli wyczekiwanym występem. 

Wyjątkowe zawodniczki. Cheerleaderki, które tańczą na wózkach

Producenci filmu opisują ich nowy film następująco: "Oczekiwanie w napięciu. Za drzwiami słychać odgłosy nadjeżdżających wózków i radosne, dziecięce głosy. Jest 14. grudnia 2013. Tego dnia po raz pierwszy dochodzi do spotkania pięciu dziewczynek. Właśnie się poznały. Ambitna Martynka, gadatliwa "Duża" Zuzia, ciekawa świata "Mała" Zuzia, nieco poważna Ania i Wiktoria “Wiewióra”. Dziewczynki wjeżdżają na salę,  a tam czeka już na nie trenerka – Monika, kapitan grupy tanecznej Cheerleaders FLEX Sopot. Po raz pierwszy w życiu przyjdzie jej - wysportowanej, w pełni sprawnej i pięknej dziewczynie - pracować z ludźmi fizycznie ograniczonymi jednak nie mniej ambitnymi niż ona sama..."

Z producentem filmu rozmawiała reporterka Radia Eska.

Tutaj kolejna część materiału. Posłuchajcie!

Okazuje się więc, że dokument jest na ukończeniu. Do pełni szczęścia potrzeba jeszcze czterech tysięcy złotych. Jeżeli tą sumę uda się zgromadzić, film uda się do doprowadzić do szczęśliwego finału. Chcecie pomóc? Sprawdźcie stronę: www.polakpotrafi.pl 

Tam na bieżąco widać, jak wygląda zbiórka na potrzeby tego wyjątkowego filmu. 

Zachęcamy też do polubienia cheerleaderek na Facebooku:

Za nami kolejny, bardzo udany, pokaz podczas zawodów cheerleaders w Gdyni. Po raz pierwszy tańczyła z nami Wiktoria S....Posted by Cheerleaders na wózkach - pierwsza sekcja w Polsce on 19 maja 2015

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki