Street Dance

i

Autor: pixabay

miasto

Dance Week Battlec, czyli street dance na żywo. Darmowe widowisko dla każdego w Gdyni

2023-08-16 12:43

Ponad 300 uczestników i wielbicieli Street Dance'u zjechało do Gdyni. Biorą udział w warsztatach, ale Gdynianie będą też mogli zobaczyć ich "w akcji" na ulicach. Nie zdziw się, gdy spotkasz ich na swojej drodze.

Street dance, czyli taniec uliczny, najczęściej w rytmach hip-hop-u i poppingu to najmłodszy taniec jakim żyje teraz świat. Jest już jednak na tyle popularny i rozwinięty, że jego ranga ma już status profesjonalnego zajęcia muzycznego. Organizowane są warsztaty, pokazy, a w Gdyni trwa wielkie święto pod nazwą "Dance Week Battle". Co dzieje się w mieście i co możemy zobaczyć w związku z tym, że zjechali tu wybitni tancerze uliczni?

W Gdyni przez cały tydzień tańczą między innymi: Paradox z Holandii, Laura Nala, Joseph Go i Oriane z Francji, The d.Soraki i Momo Koyama z Japonii, Boppin Andre z USA, Yujin Dancer i Kozin z Korei Południowej oraz Acky z Chin. Światowa śmietanka prowadzi warsztaty dla 300 innych tancerzy, którzy będą doskonalić swoje umiejętności. Organizatorem jest Spoko Kemp i Infinity Force Camp, we współpracy z Teatrem Muzycznych im. Danuty Baduszkowej. Jak widać już w tym zestawieniu organizatorów: popkultura łączy się z kulturą wysoką. 

Kulminacją tanecznego tygodnia będzie „Gdynia Dance Week Battle”. Wielka taneczna bitwa, która rozpocznie się w sobotę, 19 sierpnia o godz. 19.00 w amfiteatrze na Kamiennej Górze. Natomiast turniejowe zmagania będą trwały od godz. 15.00. Każdy chętny może przyjść i obejrzeć pojedynki tancerzy za darmo.

Program zawiera też wydarzenia towaryszące: 

  • 16.08 w godz. 20.00-22.00 – funk – Party DJ Mofak / Francja / amfiteatr na Kamiennej Górze,
  • 17.08 w godz. 20.00-22.00 – all stylez jam – DJ MaxtoMax / Francja / amfiteatr na Kamiennej Górze,
  • 18.08 – L.A. style barbeque – Boppin Andre / Los Angeles / muszla przy placu Grunwaldzkim 1,
  • FINAŁ 19.08 o godz. 15.00 – „Gdynia Dance Week Battle” / walki taneczne: popping 1 vs 1, hip-hop 1 vs 1, all stylez 3 vs 3, exhibition battle 5 vs 5 / amfiteatr na Kamiennej Górze.