Wyrazy współczucia

Dlaczego wyją syreny? Przejmujący gest strażaków po śmierci Karoliny i Łukasza

2023-09-15 9:56

Druhowie Karolina i Łukasz jechali do tragicznego w skutkach w Małkowie (województwo pomorskie). Na terenie miejscowości Żukowo, kierowca wozu strażackiego OSP chciał ominąć wysepkę i zahaczył o naczepę prawidłowo jadącego tira. Dwoje strażaków-ochotników zginęło. Przyjaciele pożegnają ich przy pomocy specjalnych sygnałów. W Polsce zawyją syreny.

O tragicznych w skutkach wypadkach w Małkowie i Żukowie pisaliśmy w tym miejscu. W pierwszym przypadku zginął kierowca. Niestety, jadący na miejsce strażacy-ochotnicy również stracili życie. Pojazd OSP Żukowo przewrócił się na bok. Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragedii. Druhowie, którzy zginęli w drodze na miejsce tragedii to Karolina Dragacz i Łukasz Dragacz. Mieli mnóstwo planów na dalsze życie. Niosąc pomoc drugiemu człowiekowi poświęcili największą wartość. Cześć Ich pamięci! - napisali przedstawiciele PSP w przejmującym poście w mediach społecznościowych.

Śmiertelny wypadek w Żukowie. Nie żyje dwoje strażaków-ochotników

i

Autor: Remiza.pl

W Polsce zawyją syreny. Przejmujący gest strażaków po śmierci Karoliny i Łukasza

Rodzina, przyjaciele i znajomi Karoliny oraz Łukasza pogrążyli się w żałobie. Z całej Polski płyną wyrazy współczucia. Kondolencje złożył m.in. Prezes Zarządu Głównego ZOSP RP Waldemar Pawlak. To nie wszystko. W piątek (15 września 2023 r.) o godzinie 18:00 we wszystkich jednostkach straży zawyją syreny.

- Włączmy sygnały świetlno-dźwiękowe i oddajmy hołd śp. druhnie Karolinie i druhowi Łukaszowi z OSP Żukowo, którzy zginęli dziś w nieszczęśliwym wypadku, jadąc z zastępem OSP do zdarzenia - zaapelowali przedstawiciele PSP na Facebooku. Nasza redakcja przyłącza się do wyrazów współczucia, kierowanych w kierunku pogrążonych w żałobie bliskich. Do tematu będziemy wracać w kolejnych materiałach.

ZMARLI NAGLE Groby znanych Polaków którzy odeszli NIESPODZIEWANIE l Niezapomniani