Dominacja sportowców z Gdańska. 12-letni Olaf sprawił największą sensację

Autor: Ośrodek Andrzeja Grubby / Facebook Dominacja sportowców z Gdańska. 12-letni Olaf sprawił największą sensację

Brawo!

2024-05-27 13:50

Młodzi tenisiści stołowi trenujący w Gdańsku, zdominowali międzynarodowe zawody we Władysławowie. Największą niespodziankę sprawił najmłodszy zawodnik z ośrodka Olaf Glanert. On zdobył złoty medal w kategorii wiekowej do 13 lat. Jego kolega z ośrodka Marcel Błaszczyk zdobył złoto w kategorii do 17 lat. W finale pokonał swojego kolegę, z którym trenuje na co dzień - Rafała Formelę.

Raz w roku do Polski przylatują najlepsi młodzi tenisiści stołowi z całego świata. Białą piłeczkę odbijają we Władysławowie (województwo pomorskie). Największe sukcesy w tym roku na tych zawodach, które zakończyły się w minioną niedzielę (26 maja 2024 r.) odnieśli tenisiści trenujący w OSMM Gdańsk. Gwiazdą zawodów został Marcel Błaszczyk. Ten nad wyraz utalentowany tenisista nie dość, że wygrał turniej w kategorii do lat 17, to jeszcze zdobył brązowy medal w kategorii do lat 19.

Słynny kot z Gdańska będzie miał swój pomnik! Rysiu wyciska łzy w całej Europie

Zawodnicy z Gdańska dominowali we Władysławowie

Marcel, który jest mistrzem Polski juniorów, by zdobyć złoty medal w finale pokonał swojego dobrego kolegę z Gdańska - Rafała Formelę. Obaj młodzi zawodnicy znają się jak łyse konie. Na mistrzostwach Polski, które odbyły się kilka tygodni temu, spotkali się w półfinale. Właśnie dlatego Rafał musiał zadowolić się wtedy brązowym medalem. Teraz w drabince byli w dwóch różnych połówkach. Mogli się spotkać dopiero w finale i tak też się stało.

O ile sukcesy tej dwójki są pozytywną niespodzianką, ale nie zaskoczeniem, o tyle wielką sensacją zawodów z pewnością był występ Olafa Glanerta (12 l.). Ten pochodzący z Grudziądza młody zawodnik. wygrał turniej do lat 13. Olaf talent odziedziczył po swojej mamie Mirelli, która również w młodości odbijała białą piłeczkę. Olafowi, przez cały turniej pomagał starszy kolega z ośrodka, Mateusz Sakowicz. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

10 tysięcy "do ręki"? Tyle zarobisz w miesiąc nad polskim morzem. "Nic nadzwyczajnego"