Dziecko potrącone na przejściu! Fatalny wypadek w Redzie

i

Autor: KPP w Wejherowie/Facebook.com Dziecko zostało potrącone na przejściu dla pieszych w Redzie w powiecie wejherowskim

Dramat na pasach

10-latek staranowany na przejściu! Kierująca oplem miała omijać stojące auta [AKTUALIZACJA]

2022-12-22 13:52

Dziecko zostało potrącone na przejściu dla pieszych w Redzie w powiecie wejherowskim. Do wypadku doszło we wtorek, 20 grudnia, ok. godz. 19, na drodze krajowej nr 6. W przechodzące przez pasy na ul. Wejherowskiej dziecko uderzył samochód osobowy, w wyniku czego poszkodowany trafił karetką pogotowia do szpitala. Okoliczności wypadku wyjaśnia policja.

Dziecko potrącone na przejściu! Fatalny wypadek w Redzie

Jak informuje policja w Wejherowie, potrącone na przejściu dla pieszych dziecko to 10-letni chłopiec. Mundurowi podali również wstępny przebieg zdarzenia, w wyniku którego poszkodowany został zabrany do szpitala - nie wiadomo, jak poważne są jego obrażenia.

- 62-letnia kierująca samochodem opel mocca, jadąc Wejherowską lewym pasem ruchu w kierunku Wejherowa, prawdopodobnie ominęła stojące na prawym pasie pojazdy, nie zachowała szczególnej ostrożności i uderzyła w pieszego 10-latka przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość kierującej, była trzeźwa - informuje KPP w Wejherowie.

Wcześniej pisaliśmy:

Potrącenie dziecka na przejściu dla pieszych - tak w telegraficznym skrócie wyglądał wypadek, które miało miejsce w Redzie w powiecie wejherowskim. Do zdarzenia doszło we wtorek, 20 grudnia, ok. godz. 19, na drodze krajowej nr 6. Jak informuje "Dziennik Bałtycki", samochód osobowy uderzył w dziecko na pasach na ul. Wejherowskiej, a poszkodowany z obrażeniami ciała został zabrany karetką pogotowia do szpitala. Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie jeszcze w środę ma podać więcej szczegółów na temat przebiegu wypadku.

Sonda
Czy jako pieszy czujesz się bezpiecznie na polskich drogach?
Cztery samochody zderzyły się w Rzeszowie