Żałoba w TVP! Legendarny dziennikarz zginął na drodze. Znamy przyczynę tragicznego wypadku [NOWE FAKTY]

2021-03-06 17:24 PAP mar bw

Dwie osoby zginęły w wypadku, do którego doszło w piątek późnym wieczorem w pobliżu miejscowości Borcz na Kaszubach. Jedną z ofiar jest wieloletni legendarny dziennikarz TVP3 Gdańsk Piotr Świąc. 54-letni prezenter zginął tuż po prowadzeniu wieczornego wydania "Panoramy".

Aktualizacja, godz. 17:25. Znamy przyczynę tragicznego wypadku

Wieloletni prezenter i dziennikarz TVP Gdańsk Piotr Świąc zginął w piątek wieczorem w wypadku drogowym w Borczu na Kaszubach. Według wstępnych ustaleń policji, renault kierowane przez 23-letniego mężczyznę zjechało na pas, którym jechał prawidłowo dziennikarz i zderzyło się czołowo z volkswagenem. Obaj kierowcy zginęli na miejscu. Jak dowiedziała się PAP w sobotę w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, według wstępnych ustaleń policji 23-latek, mieszkaniec powiatu kartuskiego kierujący renault w kierunku Żukowa z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z volkswagenem, którym kierował 54-letni Piotr Świąc.  Do wypadku doszło w piątek o godz. 22.20 na drodze krajowej nr 20 w Borczu na Kaszubach między Żukowem, a Kościerzyną.

Wcześniej pisaliśmy:

Tragiczny wypadek na Kaszubach. W piątek (5 marca) tuż po godz. 22 na drodze krajowej nr 20 - na odcinku między Borczem a Babim Dołem (powiat kartuski) - zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe. Siła uderzenia była tak duża, że kierowcy obu samochodów zginęli na miejscu.

Jednym z tragicznie zmarłych kierowców był wieloletni dziennikarz i prezenter gdańskiej "Panoramy" TVP 3 Gdańsk Piotr Świąc. Zginął tuż po prowadzeniu wieczornego wydania "Panoramy". Informację o śmierci prezentera podano na oficjalnym profilu TVP 3 Gdańsk na Facebooku.

„Z ogromnym smutkiem informujemy, że piątkowe wydanie "Panoramy" było ostatnim, które poprowadził dla Państwa nasz redakcyjny kolega Piotr Świąc. Krótko po godzinie 22:20 na drodze krajowej numer 20 w miejscowości Borcz doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch pojazdów. Obaj kierowcy zginęli na miejscu. Łączymy się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną" - podano w mediach społecznościowych.

Piotr Świąc miał 54 lata. W latach 1994–2001 był prezenterem studia oprawy TVP1. Prowadził też "Wiadomości" w TVP1 i poranne pasmo w TVP Info. Był dziennikarzem i prowadzącym TVP3 Gdańsk (programy "Panorama", "Forum Panoramy" i "Forum Gospodarcze").

Szalony WYŚCIG na trasie S8. Kierowcy wyprzedzili... nawet radiowóz grupy SPEED
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE