Pola Nadziei Pomorze

i

Autor: Gdańsk.pl

akcje charytatywne

Dziś każdy w Trójmieście ma żonkila w wazonie. Finał akcji Pola Nadziei

2024-04-15 14:42

Wolontariusze mówili o tych, którzy na co dzień otrzymują pomoc w pomorskich hospicjach. Wsparcie emocjonalne mają zapewnione, teraz mieszkańcy Pomorza mogli włączyć się w zbiórkę. Wolontariusze kwestowali w dużych miastach i najmniejszych miejscowościach w województwie. Za podarowany datek każdy otrzymywał żonkila - symbol akcji Pola Nadziei.

W Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Pucku oraz innych okolicznych miejscowościach na rzecz pomorskich hospicjów kwestowało kilka tysięcy wolontariuszy w charakterystycznych żółtych koszulkach, z żonkilami w ręku. Finał odbył się na przedprożu Dworu Artusa na Długim Targu w Gdańsku.

Wciąż można dołączyć się do zbiórki, która trwa do 21 kwietnia.

Finał Pól Nadziei to coroczna kwesta, organizowana wiosną, w wielu miastach w Polsce, której celem jest wsparcie pomorskich hospicjów i ich podopiecznych – osób w każdym wieku, nieuleczalnie chorych, tak dzieci, jak i tych, którzy znajdują się u kresu życia. Pola Nadziei na Pomorzu to też wielkie święto wszystkich wolontariuszy, którzy wspierają i tworzą opiekę dla mieszkańców hospicjów. 

W niedzielę, 14 kwietnia, o godzinie 9:15, spod siedziby Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio wyruszyła zmotoryzowana sztafeta do Gdańska. Tu, na Podwalu Staromiejskim o godzinie 13:15 rozpoczęła się Żonkilowa Parada z udziałem motocykli, zabytkowych samochodów, orkiestry i wszystkich chętnych, która stanowiła zwieńczenie Finału Pól Nadziei na Pomorzu. Żółty korowód pieszy przeszedł ulicą Targ Drzewny wokół ronda pomnika Jana III Sobieskiego na Targ Węglowy, by następnie przez Złotą Bramę dotrzeć do ulicy Długiej aż na Długi Targ. Przy fontannie Neptuna – na przedprożu Dworu Artusa – odbyły się przemówienia i podziękowania z udziałem przedstawicieli lokalnego samorządu i ośmiu pomorskich hospicjów.

- czytamy na gdansk.pl.

Pola Nadziei na Pomorzu organizują: Fundacja Hospicyjna prowadząca Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych im. ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku, Fundacja Hospicjum Pomorze Dzieciom, Fundacja Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, Caritas Archidiecezji Gdańskiej - Dom Hospicyjny Caritas im. św. Józefa w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im. św. Faustyny w Sopocie, Stowarzyszenie Hospicjum im św. Wawrzyńca w Gdyni wraz z Domem Hospicyjnym dla Dzieci „Bursztynowa Przystań”, Stowarzyszenie Puckie Hospicjum pw. św. Ojca Pio oraz Dom Hospicyjny w Pruszczu Gdańskim.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki