Gdańsk. 10-latek z COVID-19 pod respiratorem. "Wirus atakuje także młode osoby"

2021-12-04 7:55
Gdańsk. 10-latek z COVID-19 pod respiratorem
Autor: SHUTTERSTOCK Gdańsk. 10-latek z COVID-19 pod respiratorem

Do Szpitala Dziecięcego Polanki w Gdańsku trafił 10-letni chłopiec w ciężkim stanie z potwierdzonym zakażeniem COVID-19. Niestety, dziecko ma również choroby towarzyszące. Lekarze walczą o jego życie. Gdańscy medycy apelują, by nie lekceważyć epidemii koronawirusa.

W gdańskim szpitalu trwa walka o życie 10-letniego chłopca, u którego potwierdzono COVID-19. Jak podaje "TVN24", chore dziecko przetransportowano do Trójmiasta ze Starogardu Gdańskiego. - Pacjent trafił do nas w ciężkim stanie. Ma ciężkie zapalenie płuc. Jest pod respiratorem. To niestety przykład na to, że wirus atakuje także młode osoby - przekazała dziennikarzom telewizji informacyjnej Krystyna Koziełło-Stanke ze Szpitala Dziecięcego Polanki w Gdańsku. Chłopiec jest nieprzytomny. Do Gdańska trafił wczoraj. Ma choroby towarzyszące. - Jest niewydolny oddechowo i zostało potwierdzone zakażenie wirusem SARS-CoV-2. Także to jest przyczyną zapalenia płuc - powiedziała Krystyna Koziełło-Stanke dla "TVN24".

Chłopiec nie miał możliwości zaszczepienia się przeciw COVID-19, gdyż szczepienia dzieci w tym wieku (poniżej 12. roku życia) dopiero się zaczną. Mają ruszyć 13 grudnia. Lekarze apelują, by nie lekceważyć epidemii koronawirusa i korzystać z dostępnych form ochrony przed poważnymi skutkami zakażenia.

Prof. Simon odpowiada na pytania dotyczące koronawirusa
Sonda
Obawiasz się czwartej fali koronawirusa?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE