Archiwalny Fotoplastikon już na Ołowiance! "Tak wyglądał Gdańsk"

2019-10-09 14:00 PT
Archiwum Państwowe w Gdańsku
Autor: Archiwum Państwowe w Gdańsku (materiały prasowe)

Narodowe Archiwum Cyfrowe oraz Archiwum Państwowe w Gdańsku zachęcają do obejrzenia wyjątkowej wystawy starych zdjęć Gdańska. Fotografie niektórym przywrócą dawne wspomnienia, a innym pokażą, jak kiedyś wyglądał gród nad Motławą. Zdjęcia powstawały od XIX wieku po lata siedemdziesiąte.

Jak informuje Archiwum Państwowe w Gdańsku, Trójmiasto to już ostatni przystanek Archiwalnego Fotoplastikonu w tegorocznej podróży po Polsce. - Zdjęcia będą prezentowane w stylowym fotoplastikonie na Ołowiance, w sąsiedztwie Narodowego Muzeum Morskiego - podają w komunikacie organizatorzy przedsięwzięcia. Wystawa czeka na mieszkańców i turystów do 4 listopada 2019 roku.

- Dzięki fotoplastikonowi 50 unikatowych fotografii archiwalnych "ożyje" w nowej formie! Zobaczycie najstarsze zdjęcia Gdańska, kadry z okresu dwudziestolecia międzywojennego, a także pasjonujące fotografie powojennych gdańskich fotografów - Mariana Rysia-Dobrzykowskiego i Marka Zarzeckiego. Wszystkie dostępne są w formacie 2D i 3D! Będziecie mogli poczuć atmosferę tamtych lat i zobaczyć, jak wyglądało kiedyś życie miasta. Z okazji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej pokażemy także archiwalne zdjęcia dokumentujące zniszczenia wojenne Gdańska - zachęcają przedstawiciele Archiwum Państwowego w Gdańsku.

Gdańszczanom i odwiedzającym to miasto turystom nie pozostaje nic innego, jak w najbliższym czasie udać się na Ołowiankę!

Archiwum Państwowe w Gdańsku
Autor: Archiwum Państwowe w Gdańsku