Gdańsk: Jakie są najpopularniejsze smaki lodów? Odpowiedź nie jest taka oczywista

2021-07-23 20:52
 Lodziarnie w Rzeszowie.Tutaj zjesz najlepsze lody według rankingu Google
Autor: Pixabay.com / zdjęcie ilustracyjne

Lody, obok gofrów, są jednym z najpopularniejszych przysmaków sprzedawanych nad morzem. Zajadają się nimi dzieci, rodzice i dziadkowie. Amatorów mają w każdym wieku, a że smaków tego zimnego deseru jest mnóstwo, sprawdziliśmy, jakie sprzedają się najlepiej i które wybierają dzieci, a które dorośli.

Niezmiennie od lat kupujący chcą jeść lody o tradycyjnych smakach. Śmietankowa, truskawkowa lub czekoladowa porcja u wielu musi znaleźć się w zestawie. Jednak popularne są również mniej typowe smaki, jak słony karmel i mascarpone. Niektórzy stawiają na sorbety.

Dzieci, obok popularnych smaków, lubią jeść lody o smaku kojarzonym w bohaterem popularnej bajki, ulubionych batoników, gumy do żucia, waty cukrowej. Co może zaskakiwać, na dwa ostatnie smaki często decydują się również młodzi dorośli. Ci kuszą się też na bardziej wytrawne smaki orzecha włoskiego, bakalii czy rumu z rodzynkami.

W obecnych czasach, żeby przekonać klienta do kupna lodów, czasami nie wystarczy mieć jedynie interesująco brzmiących nazw smaków. Kupujący często pytają o zawartość alergenów oraz o to, czy lody są wegańskie. - Staramy się mieć co najmniej jeden wegański smak - mówi Paulina (21 l.), sprzedawca w lodziarni w gdańskim Jelitkowie.

- Nie wszystkie sorbety są wegańskie, więc lepiej się spytać o skład sorbetu niż z góry uznawać, że nie zawiera on mleka - zastrzega Maja (21 l.) z kolejnej gdańskiej lodziarni.

Niektóre punkty sprzedaży lodów oferują bezglutenowe i niezawierające jajek wafelki, bo klienci coraz częściej o nie pytają. Na kaloryczność lodów Polacy na wakacjach raczej nie zwracają uwagi. - O kalorie nigdy się nikt nie pytał - słyszymy w kolejnym sklepie.

Super Raport 23.07 (Goście: Michał Kamiński - wicemarszałek Senatu, PSL - KP; dr Małgorzata Bonikowska - prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE