Mieszkańcy Żabianki nie chcą 17-piętrowego wieżowca. Radny zapowiada zablokowanie projektu

2019-09-11 15:30
Inwestycja miałaby stanąć na terenie obecnego sklepu
Autor: Patryk Rosiński

Biuro Rozwoju Gdańska otrzymało projekt, który zakłada budowę 17 piętrowego bloku mieszkalnego. Ten miałby stanąć na rogu ulic Gospody i Pomorskiej. Choć inwestycja mogłaby trochę odświeżyć dzielnicę, to nie ma poparcia mieszkańców.

Mieszkańcy gdańskiej Żabianki głośno protestują przeciwko postawieniu kilkunastopiętrowego bloku. Według zgłoszonego projektu, inwestycja na rogu Gospody i Pomorskiej miałaby liczyć 17 pięter. Zdaniem niektórych jest to zdecydowanie za dużo.

- Jak to będzie wyglądało, gdy wszystkie bloki mają po 11 pieter, a ten będzie miał 17? Przysłoni widok tym, co mają okna na Zatokę - mówi reporterowi Radia ESKA Trójmiasto jedna z mieszkanek. Ale to nie jedyne głosy.

Co o pomyśle wysokiego wieżowca myślą mieszkańcy? Posłuchaj:

Gdański radny Jan Perucki już teraz zapowiedział, że również nie zgadza się na tak wysoki budynek i wnosi, aby ten liczył tyle kondygnacji, co obecne zabudowania.

- Powstający blok powinien być takiej samej wysokości co te, które już na terenie Żabianki istnieją. Dodatkowo inwestor, przy okazji realizacji tego zadania, mógłby wybudować coś dla mieszkańców - mówi Perucki.

Jaki pomysł na zagospodarownie ma Jan Perucki? Pochłuchaj:

Biuro Rozwoju Gdańska koncepcję dotyczącą zabudowania terenu na Żabiance powinno przedstawić w ciągu najbliższych miesięcy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE