Gdańsk. NAPAD na jubilera. Policja podejrzewa TYCH ludzi

i

Autor: KMP Gdańsk Policja prosi o pomoc w ujęciu sprawców napadu na jubilera.

Gdańsk. NAPAD na jubilera. Policja podejrzewa TYCH ludzi [WIDEO, ZDJĘCIA]

2021-01-23 18:18

Policja poszukuje sprawców napadu na jubilera, do którego doszło wczoraj (22 stycznia) przy ul. Grunwaldzkiej w Gdańsku. Funkcjonariusze dysponują nagraniami z kamer monitoringu z wizerunkami osób podejrzewanych o dokonanie tego przestępstwa. Wszystkie osoby, które mają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców lub ich miejsca pobytu są proszone o kontakt z mundurowymi.

Gdańsk. NAPAD na jubilera. Policja podejrzewa TYCH ludzi

Policja poszukuje sprawców napadu na jubilera

Wczoraj (22 stycznia) policjanci otrzymali zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego dotyczące napadu na sklep jubilerski, mieszczący się przy ulicy Grunwaldzkiej. Na miejsce oficer dyżurny skierował policjantów z grupy dochodzeniowo-śledczej, kryminalnych oraz policjantów z prewencji, którzy zabezpieczali miejsce przestępstwa. Z informacji, które mają policjanci wynika, że do sklepu weszło trzech zamaskowanych sprawców, którzy obezwładnili pracowników gazem, ukradli ze sklepu biżuterię i uciekli. Mundurowi poszukują trzech osób mówiących ze wschodnim akcentem. Niewykluczone, że wśród sprawców była kobieta.

PRZECZYTAJ: Gdańsk: Zobaczył przez okno WISZĄCĄ KOBIETĘ. Policjant użył broni, by ratować 21-latkę 

Wszystkie osoby, które mają informacje mogące pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców lub miejsca ich pobytu są proszone o kontakt z Komendą Miejską Policji w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 27. Informacje można przekazać telefonicznie, dzwoniąc pod numer oficera dyżurnego KMP Gdańsk: 47 741-35-08, bądź zgłaszając się do najbliższej jednostki policji lub pisząc na adres: naczelnik.or.gdansk@gd.policja.gov.pl. Ze swojej strony policjanci zapewniają anonimowość oraz to, że każda przekazana informacja zostanie sprawdzona.

Rysopisy osób podejrzewanych przez policję o dokonanie napadu na jubilera:

  • Osoba nr 1 wzrost średni, szczupła, drobna budowa ciała, kurtka ciemna długości ¾ lekko przedłużona na tyle, wąskie spodnie, żółta(miodowa) czapka, ciemne obuwie prawdopodobnie do kostki, na rękach charakterystyczne granatowe rękawiczki ze wzorem białej śnieżynki.
  • Osoba nr 2 Sylwetka wskazująca na mężczyznę, wzrost wysoki, kurtka koloru szarego, ciemna(czarna) z daszkiem, osoba najwyższa wzrostem.
  • Osoba nr 3 sylwetka wskazuje na mężczyznę, wzrost wysoki, szczupła budowa ciała, kurtka ciemna ,prawdopodobnie do pasa na lewym ramieniu wysokości łokcia kurtka ma wszyty nieduży emblemat-znaczek w jasnym kolorze, czapka ciemna (prawdopodobnie szara),maska zabezpieczająca usta i nos - kolor jasny. Mężczyzna w ręku trzyma siatkę kolor czarny.

Policja udostępniła również zdjęcia, na których są domniemani sprawcy napadu na sklep jubilerski.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE