Gdańsk: Pijany agresor rzucił się na ratownika, który przyjechał mu pomóc. Obywatel Ukrainy może trafić za kratki

2021-04-06 13:00 Paweł Tabędzki
Karetka pogotowia [zdjęcie ilustracyjne]
Autor: Grzegorz Kluczyński / ESKA INFO Karetka pogotowia [zdjęcie ilustracyjne]

Gdańscy funkcjonariusze zatrzymali agresywnego 45–latka, który w Niedzielę Wielkanocną zaatakował medyka. - Sprawca naruszył nietykalność cielesną ratownika. Rzucał też przedmiotami w stronę zespołu karetki. Po wytrzeźwieniu 45-letni mężczyzna słyszał zarzuty - tłumaczy nadkom. Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. Awanturnikowi grozi kara do 3 lat więzienia.

Do zajścia doszło w niedzielny wieczór. - Zespół ratownictwa medycznego został zadysponowany do jednego z mieszkań w dzielnicy Chełm, w celu udzielenia pomocy osobie, która zemdlała - relacjonuje nadkom. Magdalena Ciska. - Kiedy dwaj ratownicy przyjechali na miejsce, w środku mieszkania trwała impreza, a 45-letni obywatel Ukrainy leżał przytomny na kanapie. Widać było, że jest pod wpływem alkoholu. Po wstępnym badaniu 45-latek stał się bardzo agresywny, zaczął krzyczeć na ratowników i rzucać w nich przedmiotami, które miał pod ręką.

Choć już wtedy medycy nie mieli lekko, moment kulminacyjny był dopiero przed nimi. - Sprawca trafił przedmiotem w okolice tułowia jednego z ratowników, a następnie zaczął go szarpać za ramię. Kiedy jeden z domowników odciągnął agresora, ratownicy wybiegli z mieszkania i poprosili o pomoc oraz interwencję gdańskich policjantów - dodaje nadkom. Magdalena Ciska.

Obywatela Ukrainy zatrzymano i przewieziono do szpitala. Wykryto w jego organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej ratownika medycznego, za co grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. - Pamiętajmy, że lekarz czy ratownik medyczny, podczas pełnienia obowiązków służbowych, korzysta z ochrony prawnej przewidzianej funkcjonariuszowi publicznemu - przypominają gdańscy policjanci.

Pędził 236 km/h po krajowej „siódemce”!
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE