Gdańsk. Pokazał nam środkowy palec. Chińscy studenci zaatakowani na AWF-ie!

i

Autor: Artur Andrzej/CC BY-SA 4.0/Wikimedia Commons Polscy studenci z AWF-u w Gdańsku zarzucili chińskim kolegom roznoszenie koronawirusa

Gdańsk. "Pokazał nam środkowy palec". Chińscy studenci zaatakowani na AWFiS-ie!

2020-02-05 22:33

Polscy studenci z Gdańska zaatakowali swoich chińskich kolegów, podejrzewając ich o roznoszenie koronawirusa. Jeden z Polaków pokazał im środkowy palec i zaczął ich wyzywać w wulgarny sposób. Już pod koniec stycznia na uczelni pojawiła się plotka, że studenci z Wuhan zostali poddani kwarantannie. Okazało się, że siedmiu Chińczyków faktycznie przebadano, ale nie stwierdzono u nich infekcji.

Jak informuje Polsatnews.pl, chińscy studenci zostali zaatakowani w minionym tygodniu w czwartek, ale dopiero w środę z agresorami rozmówiły się władze uczelni. To trzech Polaków, którzy zaczepili swoich kolegów z Chin na schodach w budynku AWFiS-u w Gdańsku, zakrywając nosy.

- (...) Powiedziałem im, że nie muszą tego robić, bo jesteśmy zdrowi. A jeden z nich bez powodu pokazał nam środkowy palec i zaczął nas wyzywać bardzo wulgarnymi słowami (...) - mówi Polsatnews.pl jeden z Chińczyków.

Jak informuje Polsatnews.pl, do takich sytuacji dochodziło już wcześniej, co potwierdza Sebastian Osmólski, pełnomocnik rektora ds. internalizacji AWFiS w Gdańsku. Ostatnie zdarzenie nagrały zresztą kamery monitoringu, więc trzem Polakom grozi nawet wydalenie z uczelni.

Atak na chińskich studentów może być pokłosiem napiętej sytuacji na uczelni spowodowanej plotkami o objęciu przybyszów z Azji kwarantanną. Byli oni podejrzewani o roznoszenie koronawirusa, co okazało się nieprawdą. Pisaliśmy o tym TUTAJ.