Gdańsk: Ranny myszołów odzyskał siły. Piękny ptak wrócił na wolność! [ZDJĘCIA | WIDEO]

2020-01-14 14:00 PT

W poniedziałkowy poranek (13 stycznia) na wolność wypuszczono myszołowa, którego dwa tygodnie temu uratowali gdańscy policjanci. Skrzydlaty drapieżnik prawdopodobnie został potrącony przez samochód.

Przed dwoma tygodniami funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, że na pasie jezdni na Trasie Sucharskiego leży ptak. Wszystko wskazywało na to, że został on uderzony przez rozpędzony pojazd. Policjanci wstrzymali ruch i przenieśli zwierzę w bezpieczne miejsce.

- Funkcjonariusze od razu poinformowali o nietypowej interwencji oficera dyżurnego, po czym przetransportowali myszołowa do lecznicy weterynaryjnej - informuje Komenda Miejska Policji w Gdańsku.

Jak się okazało, uratowany ptak to myszołów z rodziny jastrzębiowatych, objęty ścisłą ochroną gatunkową. - Zwierzę było w ciężkim stanie, wyczerpane i oszołomione, nie było w stanie poderwać się do lotu - relacjonowali policjanci.

Ptak trafił do Pomorskiego Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt „Ostoja” w Pomieczynie. Tam wrócił do zdrowia i wczoraj rano w pobliżu terenów leśnych wypuszczono go na wolność.

Uratowany myszołów wrócił na wolność. ZOBACZ WIDEO: