Gdańsk: Sześć morskich kąpielisk tego lata! Znamy listę miejsc. Radni podjęli decyzję

Gdańsk: Sześć morskich kąpielisk tego lata! Znamy listę miejsc. Radni podjęli decyzję
Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Gdańsk: Sześć morskich kąpielisk tego lata! Znamy listę miejsc. Radni podjęli decyzję

Gdańscy radni zadecydowali, że w sezonie letnim 2021 w mieście będzie funkcjonowało sześć morskich kąpielisk. Za ich organizację ma odpowiadać Gdański Ośrodek Sportu. Największe zlokalizowane będzie w Brzeźnie. Obejmie ono 300 metrów plaży, od wejścia nr 51 do wejścia nr 52.

Kąpieliska morskie w Gdańsku [LISTA MIEJSC]

Przed sezonem wakacyjnym gdańscy radni pochylili się nad projektem uchwały w sprawie wykazu kąpielisk morskich w granicach miasta. Podczas czwartkowej sesji (29 kwietnia) zdecydowali, że w Gdańsku będzie działać dokładnie sześć kąpielisk morskich: Orle, Sobieszewo, Stogi, Molo Brzeźno, Jelitkowo, Klipper Jelitkowo.

Zgodnie z przyjętą uchwałą, sezon kąpielowy w mieście ma trwać od 25 czerwca do 31 sierpnia. Jak informuje magistrat, Gdański Ośrodek Sportu planuje utworzenie dodatkowych miejsc okazyjnie wykorzystywanych do kąpieli, dzięki czemu całkowita strzeżona przez ratowników wodnych linia brzegowa wyniesie łącznie 1400 metrów.

Obowiązek określenia w formie uchwały sezonu kąpielowego oraz wykazu kąpielisk nakłada na Radę Miasta ustawa z 20 lipca 2017 roku.

Tajemnicze śmierci w Bałtyku. Z morza wyłowiono trzy ciała
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE