Gdańsk: W koszmarnym wypadku autobusu zginęły 4 osoby! Trwa proces 21-letniego sprawcy

2021-06-17 17:09
Wypadek autobusu w Mierzynie
Autor: OSP Gniewino Wypadek autobusu w Mierzynie

Przed gdańskim Sądem Okręgowym toczy się proces 21-letniego Przemysława P., kierowcy audi, który w Mierzynie pod Wejherowem spowodowal tragiczny wypadek, w którym zginęła czwórka pasażerów autobusu a 12 osób zostało rannych. W sprawie tragedii przesłuchanych ma zostać ponad 30 osób. W czwartek, 17 czerwca, jako świadek zeznawała Gabriela J., która w procesie pełni rolę jednego z 10 oskarżycieli posiłkowych, wśród których jest m.in. kierowca autobusu.

Do wypadku doszło 14 lipca 2020 r. w miejscowości Mierzyno koło Wejherowa. Osobowe audi zderzyło z autobusem, którym podróżowali pracownicy lokalnego zakładu przetwórstwa rybnego - łącznie 31 osób. Kierujący audi 21-letni Przemysław P., na łuku drogi zjechał na pas jezdni, którym jechał autobus. Doszło do zderzenia bocznego. Następnie autobus uderzył w przydrożne drzewo. Troje pasażerów autobusu poniosło śmierć na miejscu, jedna osoba w wyniku doznanych obrażeń zmarła w szpitalu. 12 pasażerów zostało rannych i trafiło do szpitala.

Czytaj więcej: Wypadek w Mierzynie! Trzy osoby nie żyją, wielu rannych! Autobus uderzył w drzewo

W czwartek przed Sądem Okręgowym w Gdańsku zeznawała Gabriela J., która feralnego dnia podróżowała autobusem.

- Wracaliśmy z pracy i w czasie drogi zdrzemnęłam się. Nagle obudził mnie huk i trzask - mówiła Gabriela J. - Po chwili znalazłam się na podłodze między siedzeniami. Usłyszałam też czyjś krzyk, aby ewakuować się przez okno. Wyszłam z autobusu o własnych siłach.

Kobieta doznała złamania nadgarstka prawej ręki i kręgu szyjnego, miała również dwie rany głowy. Z tytułu tych obrażeń nie otrzymała jeszcze żadnego odszkodowania.

Proces Przemysława P. rozpoczął się na początku maja 2021 r. Mężczyzna nie przyznał się do winy.

Jak informuje PAP, w trakcie czwartkowej rozprawy sędzia Magdalena Fortuna przekazała informację z wydziału drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, że Przemysław P. od lutego 2019 r. był czterokrotnie karany za wykroczenia drogowe.

Za nieumyślne sprowadzenie katastrofy w ruchu lądowym oskarżonemu grozi mu nawet do ośmiu lat więzienia.

Czytaj więcej: Wypadek w Mierzynie! Wracali do domu po pracy. Zginęli straszną śmiercią [NOWE FAKTY]

Potworny wypadek na trasie S8 w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE