Od 30 do 50 firm ma pomieścić Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości

i

Autor: www.inkubator-gdynia.pl Od 30 do 50 firm ma pomieścić Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości

Gdynia nowy dom dla firm. Wystartował Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości [WIDEO] [MAPA]

2015-06-01 10:48

15 miesięcy trwała jego budowa, ale opłacało się czekać – Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości jest już gotowy. Budynek pomieści kilkadziesiąt firm. Miasto chce, by dla gdyńskich przedsiębiorców był to czytelny sygnał – biznes w mieście ma się całkiem dobrze, a będzie miał się jeszcze lepiej.

Blisko 3 tysiące metrów kwadratowych, miejsce na kilkadziesiąt firm – Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości staje się właśnie faktem. - Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości jest najważniejszym i największym projektem działającej od 1990 roku Fundacji Gospodarczej, czyli jednej z pierwszych organizacji pozarządowych w Polsce, która rozpoczęła działalność na rzecz wspierania przedsiębiorczości, podnoszenia kwalifikacji zawodowych pracowników i przeciwdziałania bezrobociu – mówią przedstawiciele gdyńskiego magistratu.

Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości wystartował kilka dni temu:

Celem projektu „Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości” jest wspieranie rozwoju sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Zainstalowane w Inkubatorze firmy mogą liczyć na profesjonalną pomoc ekspertów i to w różnych dziedzinach.

O miejsce w Gdyńskim Inkubatorze Przedsiębiorczości ubiegało się do tej pory 35 firm. 17 wniosków już zostało zaopiniowanych przez Radę Gdyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, a 16 otrzymało pozytywną opinię. Najwyżej ocenione firmy w ciągu najbliższych dni wprowadzą się do Inkubatora. 11 wniosków zostanie przekazanych do zaopiniowania Radzie Gdyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.
 
- Cieszy nas różnorodność profili branżowych firm ubiegających się o miejsce w Gdyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Wśród początkujących przedsiębiorców są: architekci, projektanci wnętrz, informatycy, prawnicy, psychologowie, coachowie, psychodietetyk, marketerzy, firmy z branży energetycznej, medycznej i spedycyjnej. Jesteśmy przekonani, że dzięki wsparciu, które oferujemy w Inkubatorze, rozwiną swoją działalność i wypłyną na szerokie biznesowe wody - mówi Irena Muszkiewicz-Herok, Prezes Zarządu Fundacji Gospodarczej. 

Nowy budynek mieści się przy ulicy Olimpijskiej 2. 

Dojazd z centrum Gdyni do nowego budynku nie zajmuje dużo czasu.

i

Autor: google maps Dojazd z centrum Gdyni do nowego budynku nie zajmuje dużo czasu.

Projekt Budowa Gdyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości jest finansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego Infrastruktura dla Rozwoju Firm Innowacyjnych w wysokości blisko 8 mln 800 tys. zł oraz ze środków  Miasta Gdyni w wysokości 3 mln zł. Fundacja Gospodarcza jako wkład własny wniosła do projektu 1 mln 200 tys. zł, w tym blisko 760 000 zł jako aport gruntu.