Gdynia nowy dom dla firm. Wystartował Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości [WIDEO] [MAPA]

2015-06-01 10:48
Od 30 do 50 firm ma pomieścić Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości
Autor: www.inkubator-gdynia.pl Od 30 do 50 firm ma pomieścić Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości

15 miesięcy trwała jego budowa, ale opłacało się czekać – Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości jest już gotowy. Budynek pomieści kilkadziesiąt firm. Miasto chce, by dla gdyńskich przedsiębiorców był to czytelny sygnał – biznes w mieście ma się całkiem dobrze, a będzie miał się jeszcze lepiej.

Blisko 3 tysiące metrów kwadratowych, miejsce na kilkadziesiąt firm – Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości staje się właśnie faktem. - Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości jest najważniejszym i największym projektem działającej od 1990 roku Fundacji Gospodarczej, czyli jednej z pierwszych organizacji pozarządowych w Polsce, która rozpoczęła działalność na rzecz wspierania przedsiębiorczości, podnoszenia kwalifikacji zawodowych pracowników i przeciwdziałania bezrobociu – mówią przedstawiciele gdyńskiego magistratu.

Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości wystartował kilka dni temu:

Celem projektu „Gdyński Inkubator Przedsiębiorczości” jest wspieranie rozwoju sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Zainstalowane w Inkubatorze firmy mogą liczyć na profesjonalną pomoc ekspertów i to w różnych dziedzinach.

O miejsce w Gdyńskim Inkubatorze Przedsiębiorczości ubiegało się do tej pory 35 firm. 17 wniosków już zostało zaopiniowanych przez Radę Gdyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości, a 16 otrzymało pozytywną opinię. Najwyżej ocenione firmy w ciągu najbliższych dni wprowadzą się do Inkubatora. 11 wniosków zostanie przekazanych do zaopiniowania Radzie Gdyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości.
 
- Cieszy nas różnorodność profili branżowych firm ubiegających się o miejsce w Gdyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Wśród początkujących przedsiębiorców są: architekci, projektanci wnętrz, informatycy, prawnicy, psychologowie, coachowie, psychodietetyk, marketerzy, firmy z branży energetycznej, medycznej i spedycyjnej. Jesteśmy przekonani, że dzięki wsparciu, które oferujemy w Inkubatorze, rozwiną swoją działalność i wypłyną na szerokie biznesowe wody - mówi Irena Muszkiewicz-Herok, Prezes Zarządu Fundacji Gospodarczej. 

Nowy budynek mieści się przy ulicy Olimpijskiej 2. 

Dojazd z centrum Gdyni do nowego budynku nie zajmuje dużo czasu.
Autor: google maps Dojazd z centrum Gdyni do nowego budynku nie zajmuje dużo czasu.

Projekt Budowa Gdyńskiego Inkubatora Przedsiębiorczości jest finansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego Infrastruktura dla Rozwoju Firm Innowacyjnych w wysokości blisko 8 mln 800 tys. zł oraz ze środków  Miasta Gdyni w wysokości 3 mln zł. Fundacja Gospodarcza jako wkład własny wniosła do projektu 1 mln 200 tys. zł, w tym blisko 760 000 zł jako aport gruntu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE