Gdynia: Przekroczysz 30 km/h - BĘDZIE MANDACIK! Przed nami weekendowa akcja policji

2020-01-16 14:00 PT
Policja [zdjęcie ilustracyjne]
Autor: Pixabay.com / CC0 Policja [zdjęcie ilustracyjne]

W najbliższą sobotę i niedzielę (18-19 stycznia) funkcjonariusze z gdyńskiej drogówki przeprowadzą działania pod hasłem „Prędkość - tempo 30”. - Głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na ulicach ścisłego centrum - informuje Komenda Miejska Policji. Na czym dokładnie ma polegać weekendowa akcja?

- Funkcjonariusze podczas działań wykorzystywać będą mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory. Należy spodziewać się pomiaru prędkości na ulicach, gdzie obowiązuje strefa ograniczenia prędkości do 30 km/h - podaje KMP w Gdyni w specjalnym komunikacie. Wzmożonych kontroli drogówki należy spodziewać się przede wszystkim na ulicy Świętojańskiej.

- Jazda z nadmierną prędkością utrudnia zadania stojące przed kierowcą. Zmniejsza się czas na prawidłową ocenę sytuacji, droga hamowania wydłuża się, a na pojazd działają większe siły mogące spowodować utratę kontroli - przypominają policjanci i apelują o ostrożność.

Podobne działania w ścisłym centrum Gdyni są prowadzone regularnie. Warto więc, dbając o bezpieczeństwo swoje i innych, przestrzegać przepisów nie tylko w najbliższy weekend.