Iwona Wieczorek

i

Autor: Shutterstock, archiwum prywatne Iwona Wieczorek jest im nie na rękę? Wskazują tych, którzy przeszkadzają. "Panuje dziwny klimat"

Zaginięcie Iwony Wieczorek

Iwona Wieczorek jest im nie na rękę? Wskazują tych, którzy przeszkadzają. "Panuje dziwny klimat"

2023-05-27 15:07

Iwona Wieczorek i jej zaginięcie to sprawa, która pozostaje nierozwiązana. Pod koniec 2022 roku powróciła na pierwsze strony gazet i czołówki portali w całej Polsce, ponieważ śledczy z krakowskiego Archiwum X podjęli konkretne działania, mające związek zaginięciem Iwony Wieczorek. 19-letnia wówczas Wieczorek przepadła bez śladu w 2010 roku. Temat został konkretnie zbadany m.in. przez dziennikarzy Mikołaja Podolskiego i Martę Bilską. - Są tacy, którzy nie tyle nie chcą nam pomóc, co nawet przeszkadzają z sobie tylko znanych powodów - mówi "Super Expressowi" Bilska.

Iwona Wieczorek zaginęła

Iwona Wieczorek w tajemniczych okolicznościach zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. Niebawem od początku tej sprawy minie 13 lat. 19-letnia wówczas gdańszczanka wyszła ze znajomymi do klubu Dream Club w Sopocie. Nastolatka do domu wracała sama, jednak nigdy tam nie dotarła. W środku nocy, o godz. 3.07 kamery zarejestrowały skręcającą w promenadę Iwonę Wieczorek. Po drodze dziewczyna zadzwoniła do znajomych, z którymi imprezowała. O godz. 4 telefon Iwony był już nieaktywny. Ostatni raz kamera zarejestrowała 19-letnią wówczas Iwonę przy wejściu nr 63 na plażę w Gdańsku Jelitkowie. W tamtym miejscu ślad po Iwonie Wieczorek się urywa, a zaczynają się spekulacje i domysły. Co spotkało nastolatkę? Dlaczego nie wróciła do domu? Pytań jest zdecydowanie więcej. Czy Iwona Wieczorek żyje, czy raczej należy szukać ciała nastolatki? To właśnie m.in. przed takimi pytaniami mierzą się śledczy z krakowskiego Archiwum X.

Zobacz koniecznie: Iwona Wieczorek znała swojego zabójcę?! Będzie wielki przełom w sprawie zaginionej nastolatki? Marek Dyjasz nie owija w bawełnę

Dalsza część artykułu znajduje się pod galerią zdjęć i materiale wideo

Co się stało z Iwoną Wieczorek? "Przy tej sprawie pojawiło się sporo dziwnych osób"

Codzienne pojawiają się dyskusje i liczne domysły na temat tego, w jakim punkcie jest śledztwo ws. zaginionej Iwony Wieczorek? W każdym tygodniu pojawiają się nowe rozmowy z osobami, które w jakiś sposób są związane z próbami rozwiązania sprawy zaginięcia Iwony Wieczorek. Swego czasu głos zabrał były dyrektor biura kryminalnego KGP, insp. Marek Dyjasz, który niegdyś tę sprawę prowadził. Można było także przeczytać rozmowy z Mikołajem Podolskim, dziennikarzem śledczym, który badał sprawę owianego złą sławą sopockiego klubu "Zatoka Sztuki". Takową przeprowadziła m.in. dziennikarka "Super Expressu". To właśnie Mikołaj Podolski i Marta Bilska, dziennikarze śledczy, którzy "zjedli zęby" na sprawie Iwony Wieczorek, chcą rzucić nowe światło na sprawę. Niebawem pokażą Polakom swoją nową książkę - W tej sprawie panuje dość dziwny klimat. Przez ten cały czas powstało tyle plotek i legend, że możnaby było nimi obdzielić dziesięć innych zagadek kryminalnych. Przez te wszystkie lata pojawiło się przy tej sprawie też sporo dziwnych osób, których intencje ciężko wyczuć. zmowę milczenia - powiedziała Marta Bilska w rozmowie z naszym dziennikarzem.

Kim są "przeszkadzacze" w sprawie Iwony Wieczorek?

Byli i są też tacy, którzy nie tyle nie chcą nam pomóc, co nawet przeszkadzają z sobie tylko znanych powodów. Oczywiście nie będę tu rzucać nazwiskami. Na szczęście tych skłonnych do pomocy i ufającym nam jest więcej. Bardzo im za to dziękujemy - podkreśla Marta Bilska, którą pytaliśmy o nową książkę o Iwonie Wieczorek.

- Jeśli chodzi o rozmówców, to udało nam się przekonać do rozmowy np. osoby, które pojawiały się w sprawie, ale to tej pory raczej niechętnie wypowiadały się w mediach. Pomogły nam one chociażby obalić kilka mitów. Dodatkowo kilka osób zgłosiło się do nas samodzielnie. Sprawdzamy przekazane przez nich informacje - podsumowuje Marta Bilska. 

Prace nad książką trwają. Na razie nie ma informacji o dacie premiery, ale już dziś wiemy, że książka wzbudzi ogromne emocje. Do tematu będziemy wracać.

Przeczytaj też: Iwona Wieczorek. Niepublikowane nagrania ujrzały światło dzienne! Morze łez

Sonda
Czy Twoim zdaniem sprawę Iwony Wieczorek uda się rozwiązać?
Krzysztof Jackowski mówi o zaginionej Iwonie Wieczorek