Iwona Wieczorek i przerwana zmowa milczenia. Nowe fakty wstrząsną opinią publiczną? Obalimy wiele mitów

i

Autor: reprodukcja Marcin Gadomski/Super Express, archiwum

Zaginięcie Iwony Wieczorek

Iwona Wieczorek i przerwana zmowa milczenia. Nowe fakty wstrząsną opinią publiczną? "Obalimy wiele mitów"

2023-05-24 9:12

Zaginięcie Iwony Wieczorek to sprawa, która wciąż wywołuje mnóstwo emocji. W połowie grudnia 2022 roku znów wróciła na pierwsze strony gazet i na czołówki portali informacyjnych, ponieważ śledczy z krakowskiego Archiwum X zintensyfikowali swoje działania. Nie brakuje takich, którzy wciąż wierzą w odnalezienie Iwony Wieczorek, która zaginęła w wieku 19 lat. Dziennikarze śledczy Mikołaj Podolski i Marta Bilska mogą wstrząsnąć opinią publiczną. - Chcemy na chłodno przedstawić realia sprawy zaginięcia Iwony Wieczorek, a także obalić wiele mitów - przekazuje Bilska.

Iwona Wieczorek zaginęła

Iwona Wieczorek w tajemniczych okolicznościach zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. 19-letnia wówczas gdańszczanka wyszła ze znajomymi do klubu Dream Club w Sopocie. Nastolatka do domu wracała sama, jednak nigdy do niego nie dotarła. O godz. 3.07 kamery zarejestrowały skręcającą w promenadę Iwonę Wieczorek. Po drodze dziewczyna zadzwoniła do znajomych, z którymi imprezowała. O godz. 4 telefon Iwony był już nieaktywny. Ostatni raz kamera zarejestrowała 19-letnią wówczas Iwonę przy wejściu nr 63 na plażę w Gdańsku Jelitkowie. I tu ślad po Iwonie Wieczorek się urywa, a zaczynają się spekulacje i domysły. Co spotkało nastolatkę? Dlaczego nie wróciła do domu? Czy Iwona Wieczorek żyje, czy raczej należy szukać ciała nastolatki? To właśnie przed takimi pytaniami zostali postawieni śledczy z krakowskiego Archiwum X.

Zobacz koniecznie: Iwona Wieczorek znała swojego zabójcę?! Będzie wielki przełom w sprawie zaginionej nastolatki? Marek Dyjasz nie owija w bawełnę

Dalsza część artykułu znajduje się pod galerią zdjęć.

Co się stało z Iwoną Wieczorek?

Codzienne pojawiają się dyskusje i liczne domysły na temat tego, w jakim punkcie jest śledztwo ws. zaginionej Iwony Wieczorek? W każdym tygodniu pojawiają się nowe rozmowy z osobami, które w jakiś sposób są związane z próbami rozwiązania sprawy zaginięcia Iwony Wieczorek. Niedawno głos zabrał były dyrektor biura kryminalnego KGP, insp. Marek Dyjasz, który niegdyś tę sprawę prowadził. Można było także przeczytać rozmowy z Mikołajem Podolskim, dziennikarzem śledczym, który badał sprawę owianego złą sławą sopockiego klubu "Zatoka Sztuki". Takową przeprowadziła m.in. dziennikarka "Super Expressu". To właśnie Mikołaj Podolski i Marta Bilska, dziennikarze śledczy, którzy "zjedli zęby" na sprawie Iwony Wieczorek, chcą rzucić nowe światło na sprawę. - Wbrew wszelkiej maści "przeszkadzaczom" udało nam się też przekonać wielu ważnych rozmówców do tego, że warto w końcu zabrać głos w sprawie i zacząć powoli przerywać zmowę milczenia - podkreśla Bilska w mediach społecznościowych.

Iwona Wieczorek zaginęła. Nowe fakty wstrząsną opinią publiczną?

Marta Bilska zapowiada nową książkę o Iwonie Wieczorek, której autorem jest również Mikołaj Podolski. Kobieta zapewnia, że autorzy postarają się nie forsować żadnej z wersji. - Chcemy na chłodno przedstawić realia sprawy zaginięcia Iwony Wieczorek, a także obalić wiele mitów, które przez lata wokół niej narosły. Dodatkowo przekazując nowe informacje, które dla wielu mogą być dużym zaskoczeniem - wyjaśnia.

Prace nad książką trwają. Na razie nie ma informacji o dacie premiery, ale już dziś wiemy, że książka wzbudzi ogromne emocje. 

Przeczytaj też: Iwona Wieczorek zaginęła. Policjant ukrył przed Podolskim znajomość z "Krystkiem"?! Jaka tajemnica się za tym kryje?

Sonda
Czy uważasz, że kiedyś uda się wyjaśnić, co się stało z Iwoną Wieczorek?
Krzysztof Rutkowski jest przekonany, że Iwona Wieczorek nie żyje? „Trzeba szukać ciała”
Listen on Spreaker.