Iwona Wieczorek i Paweł P. Czy mężczyzna trafił za więzienia? Dziennikarz śledczy zdradza, co ustalił!

i

Autor: SE

Szok w Wigilię

Matka Iwony Wieczorek odebrała niepokojący telefon. "Iwona płacze"

2023-02-28 14:33

Sprawa Iwony Wieczorek wciąż pozostaje nierozwiązana. I choć hipotez na ten temat było mnóstwo, bez odpowiedzi pozostaje pytanie, jaki los spotkał zaginioną w 2010 roku 19-latkę. Matka młodej dziewczyny w książce "Co się stało z Iwoną Wieczorek" ujawniła, że w wigilijny poranek odebrała niepokojący telefon.

Odkąd cała Polska zaczęła żyć i interesować się sprawą Iwony Wieczorek, jej rodzina przechodzi prawdziwe piekło. Najgorsze jest to, że znaleźli się ludzie, którzy chcieli zarobić na krzywdzie i dramacie najbliższych zaginionej 19-latki. W książce Janusza Szostaka "Co się stało z Iwoną Wieczorek" możemy znaleźć informację o tym, jak działali oszuści. Jeden z nich zaczął przekonywać matkę Iwony Wieczorek, że wie, gdzie znajduje się dziewczyna i może ujawnić takie informacje za 800 tysięcy złotych. Najgorsze nastąpiło jednak w Wigilię. - Akurat siedziałam w domu i przygotowywałem coś na kolację. Pakowałam się chyba do rodziców. A on dzwoni i pyta, kiedy będą pieniądze, bo Iwona płacze, że chce być w domu na święta. Odpowiedziałam, że takich pieniędzy na chwilę obecną nie mam. A on: że ja już nigdy Iwony nie zobaczę - powiedziała matka Iwony Wieczorek w rozmowie z dziennikarzem śledczym. Oszusta udało się zatrzymać mniej więcej po miesiącu, miał 21 lat i przemieszczał się po Polsce, dzwonił do kobiety z różnych miejsc.

Sprawa Iwony Wieczorek to jedna z najbardziej znanych kryminalnych spraw w Polsce w ostatnich latach. I mimo że od zaginięcia 19-latki minie wkrótce trzynaście lat, wciąż bez odpowiedzi pozostaje pytanie, co się stało w feralną noc, z 16 na 17 lipca 2010 roku w Gdańsku.

Więcej w książce Janusza Szostaka:

Co się stało z Iwoną Wieczorek

i

Autor: Wydawnictwo Harde Co się stało z Iwoną Wieczorek Link: Książka "Co się stało z Iwoną Wieczorek" ukazała się nakładem wydawnictwa HARDE
Krzysztof Jackowski mówi o zaginionej Iwonie Wieczorek
Sonda
Czy uda się w końcu wyjaśnić okoliczności zaginięcia Iwony Wieczorek?

Zaginięciem Iwony Wieczorek żyła cała Polska. Co naprawdę się stało?

Posłuchaj audiobooka i poznaj kulisy śledztwa!

Listen on Spreaker.