Ujawniono to po latach

Sprawa Iwony Wieczorek. Ostatnie SMS-y 19-latki

2023-02-07 14:00

Sprawa Iwony Wieczorek wciąż pozostaje nierozwiązana. Najnowsze informacje w tej sprawie dotyczyły zatrzymań osób, które mogły mieć związek z tą sprawą. Jak się jednak okazało - działania policji nie przyniosły przełomu. Śledczy wciąż nie ustalili, co się stało z zaginioną Iwoną Wieczorek, ale to nie oznacza, że nie znamy najważniejszych faktów. Udało się m.in. określić jak brzmiały ostatnie SMS-y 19-letniej kobiety.

Sprawa Iwony Wieczorek to jedna z najbardziej znanych kryminalnych spraw w Polsce w ostatnich latach. I mimo że od zaginięcia 19-latki minie wkrótce trzynaście lat, wciąż bez odpowiedzi pozostaje pytanie, co się stało w feralną noc, z 16 na 17 lipca 2010 roku w Gdańsku. Najnowsze działania policji nie przyniosły przełomu, a Krzysztof Rutkowski wprost miażdży działania funkcjonariuszy. Nie oznacza to jednak, że nic o tej sprawie nie wiemy, wręcz przeciwnie. Śledczy przesłuchali mnóstwo świadków, przeprowadzali poszukiwania w rejonie zaginięcia Iwony Wieczorek, analizowali zapisy monitoringu. Udało się również ustalić, jak brzmiały ostatnie SMS-y 19-latki w feralną noc. Ich treść ujawnił w książce "Co się stało z Iwoną Wieczorek" Janusz Szostak, słynny dziennikarz śledczy. Cofnijmy się do zdarzeń, które miały miejsce trzynaście lat temu.

Sprawa Iwony Wieczorek - gdzie wyszła ze znajomymi?

Iwona Wieczorek w lipcowy wieczór wybrała się znajomymi na jedną z sopockich dyskotek. Od samego początku dziewczyna nie bawiła się jednak zbyt dobrze, gdyż koleżanka poinformowała ją, że jej były chłopak bawi się w innym klubie w towarzystwie innych dziewczyn. To zdecydowanie wzburzyło 19-latkę, która zaczęła się dziwnie zachowywać. W pewnym momencie odłączyła się od grupy i znajomi zaczęli się z nią kontaktować przez telefon i namawiać, by do nich wróciła. - Iwona jednak twierdziła, że jest już pod domem (co nie było prawdą, bo minęło raptem kilka minut, jak się od nich oddaliła, i nie było takiej możliwości, aby dojechała do domu - czytamy w książce.

Sprawa Iwony Wieczorek - ostatnie SMS-y 19-latki

Na tym jednak nie koniec. 19-latka smsowała ze swoją koleżanką Adrią. - Otrzymała od Iwony Wieczorek SMS-y, żeby do niej zadzwoniła, i ona oddzwoniła do Iwony. Iwona powiedziała, że jest przy wejściu na plażę w Sopocie, drugie lub trzecie wejście od mola. Pisała: - Drugie wejście od molo, czekam. O 3.33 Iwona Wieczorek wysłała Adrii sms o treści "O gów** mnie zaczepiają" - w tym czasie Adria już jechała taksówką i praktycznie była pod domem w Gdańsku-Zaspie - napisał Janusz Szostak w książce "Co się stało z Iwoną Wieczorek".

 Co się stało z Iwoną Wieczorek

i

Autor: Wydawnictwo Harde Co się stało z Iwoną Wieczorek Link: Książka ukazała się w nakładzie wydawnictwa HARDE
Krzysztof Jackowski mówi o zaginionej Iwonie Wieczorek
Sonda
Czy uda się w końcu wyjaśnić okoliczności zaginięcia Iwony Wieczorek?

Zaginięciem Iwony Wieczorek żyła cała Polska. Co naprawdę się stało?

Posłuchaj audiobooka i poznaj kulisy śledztwa!

Listen on Spreaker.