Koronawirus. Gdzie się zaszczepić przeciw COVID-19 w Pomorskiem? Lista punktów szczepień

2021-01-05 10:00 pt
Pierwsze szczepienie przeciw COVID-19 w Gdańsku
Autor: Marcin Gadomski / Super Express

Szczepionka na koronawirusa niebawem będzie dostępna w Pomorskiem dla osób spoza tzw. "grupy zero". Rząd opublikował listę miejsc, w których pacjenci będą mieli okazję poddać się bezpłatnemu szczepieniu przeciw COVID-19. Gdzie będzie można zaszczepić się na koronawirusa w Trójmieście i okolicach? Oto lista punktów szczepień przeciwko COVID-19 w województwie pomorskim!

Szczepionka na koronawirusa w Pomorskiem. Gdzie się zaszczepić? Znamy listę miejsc

Szczepienia na koronawirusa w Polsce i województwie pomorskim ruszyły 27 grudnia 2020 roku. Najpierw zostają im poddani pracownicy sektora medycznego. Pierwsza partia szczepionek przeciwko COVID-19 była bardzo ograniczona, jednak z tygodnia na tydzień dostępność preparatu jest większa. To ważne w kontekście walki z epidemią koronawirusa w naszym kraju. Szczepionka początkowo trafiła do 73 placówek, w tym kilku na Pomorzu. Niebawem liczba miejsc, w których Polacy będą mogli się zaszczepić, ma drastycznie wzrosnąć. - Obecnie trwają szczepienia osób z "grupy zero", wskazanej w Narodowym Programie Szczepień (m.in. personel medyczny i niemedyczny szpitali, pracownicy domów pomocy społecznej oraz miejskich ośrodków pomocy społecznej, także zatrudnieni w aptekach, hurtowniach farmaceutycznych, studenci medycyny). Proces szczepień, zgodnie z programem, będzie realizowany etapami. Natomiast już teraz udostępniamy mapę z lokalizacjami punktów szczepień w całym kraju. Będzie ona na bieżąco aktualizowana - przekazało Ministerstwo Zdrowia w specjalnym komunikacie.

Pomorskie: Lista punktów szczepień przeciwko COVID-19

W województwie pomorskim punktów szczepień przeciwko COVID-19 ma być aż 333. Dokładnie 99 z nich to lokalizacje w Gdańsku, 37 w Gdyni, a 6 w Sopocie. W sumie daje to 142 punkty szczepień na koronawirusa w samym Trójmieście. Gdzie dokładnie znajdują się te miejsca? Szczegóły dotyczące punktów szczepień przeciwko COVID-19 w Pomorskiem znajdziesz na rządowej stronie internetowej [KLIKNIJ TUTAJ]. Jest ona oczywiście stale aktualizowana.

Szczepienia na koronawirusa w Polsce. Cztery najważniejsze etapy

  1. Rejestracja online
  2. Zgłoszenie do punktu szczepień
  3. Szczepienie
  4. Obserwacja oraz powtórzenie procesu

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia, pierwsza tura szczepień obejmuje osoby najbardziej narażone poważnymi konsekwencjami dla zdrowia w przypadku zakażenia koronawirusem. To m.in. personel medyczny, pensjonariusze DPS-ów, przedstawiciele służb mundurowych oraz seniorzy. Po nich ze szczepionek będzie mogła skorzystać pozostała część społeczeństwa.

Pierwsze szczepienia przeciwko COVID w Trójmieście.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE