Koronawirus w Gdańsku. Dobre wiadomości ze szpitala na Zaspie!

2020-03-25 7:45 PT

Pandemia koronawirusa z dnia na dzień zmienia naszą rzeczywistość. W Polsce groźny wirus coraz częściej atakuje najczulszy punkt, czyli służbę zdrowia. Przed kilkoma dniami COVID-19 stwierdzono u jednego z pediatrów ze szpitala na gdańskiej Zaspie. W placówce zamknięto Szpitalny Oddział Ratunkowy dla dzieci i uruchomiono specjalne procedury. Zdjęcia znajdziesz w galerii u góry artykułu. Od środy (25 marca) wszystko ma tu jednak wrócić do względnej normalności. Jakie decyzje podjęto?

Pozytywne wieści zaczęły napływać już wczoraj wieczorem. - Informujemy, że z dniem 25 marca 2020 roku, od godziny 8:00 przywrócona zostaje działalność pediatrycznej strefy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz Oddziału Pediatrycznego Szpitala św. Wojciecha - przekazała Katarzyna Brożek, rzeczniczka placówki.

Przypomnijmy, że w miniony weekend przeorganizowano pracę szpitala z powodu trudnej sytuacji epidemicznej.

Co musisz wiedzieć, jeśli obejmie cię kwarantanna? - CZYTAJ WIĘCEJ

Od ubiegłego tygodnia w placówce na Zaspie przyjmowanie wymagających pomocy medycznej ciężarnych kobiet odbywa się w specjalnym trybie. Pacjentki budzące podejrzenie zarażenia koronawirusem kierowane są do namiotu SOR. Pracownicy otrzymali dokładne wytyczne, jak postępować w dobie epidemii. Nie zmienia to jednak faktu, że szpital kontynuuje swoje działanie.

Koronawirus w Polsce [MAPA ZARAŻEŃ]

Super Raport - odcinek 2

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Jak bronić się przed koronawirusem. Posłuchaj zaleceń immunologów. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Koronawirus z Chin. Informacje z Trójmiasta i okolic!