Koronawirus w Polsce. CZERWONA strefa w województwie pomorskim! Tam wrócą obostrzenia!

2020-09-17 15:16 BM
Koronawirus w Polsce. CZERWONA strefa w województwie pomorskim!
Autor: se.pl Koronawirus w Polsce. CZERWONA strefa w województwie pomorskim!

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało w czwartek 17 września informacje dotyczące powiatów znajdujących się w strefie żółtej i czerwonej. Lista została zmieniona ze względu na dynamicznie rozwijającą się sytuację epidemiczną w Polsce. Jedna ze stref czerwonych jest w województwie pomorskim! W których powiatach wprowadzono nowe restrykcje? Czytaj na se.pl.

Koronawirus w Polsce. Nowe powiaty żółte i czerwone [LISTA]

W czwartek (17 września) Ministerstwo Zdrowia przedstawiło najnowsze informacje dotyczące aktualizacji listy stref wprowadzonych w Polsce na czas pandemii koronawirusa. Są aż trzy czerwone powiaty w kraju, a jeden z nich znajduje się w województwie pomorskim. To powiat bytowski!

Ponadto na czerwonej liście znalazły się powiaty: kluczborski (woj. opolskie) i milicki (woj. dolnośląskie). Z kolei na liście żółtej znalazły się powiaty: tatrzański, gostyński, nowotarski, aleksandrowski, głubczycki, myślenicki, kielecki i kartuski.

Powiatami, które mają status zagrożony są: pow. pow. augustowski, olkuski, trzebnicki (woj. dolnośląskie), opolski, ostrowski i tuchowski.

Strefy żółte i czerwone w Polsce

Ministerstwo Zdrowia listę żółtych i czerwonych stref aktualizuje raz w tygodniu. Miasta i powiaty podzielone są na trzy rodzaje stref: czerwone, żółte i niebieskie. W zależności od tego, ile jest tam zakażeń koronawirusem, wprowadzane są odpowiednie restrykcje.

Żółte i czerwone powiaty w Polsce. Jakie są obostrzenia?

W strefie czerwonej i żółtej obowiązują nowe obostrzenia. Restrykcje w strefach czerwonych są naprawdę ostre! Nieco lżejsze obostrzenia funkcjonują w powiatach żółtych. Jakie dokładnie? Sprawdź w naszym materiale: Koronawirus. NOWE WYTYCZNE dla czerwonych i żółtych stref. Zmiany w obostrzeniach!

Jesienna strategia walki z koronawirusem na Podkarpaciu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.