Koronawirus. NOWE WYTYCZNE dla czerwonych i żółtych stref. Zmiany w obostrzeniach!

2020-08-13 12:36
Medycy w kombinezonach walczący z koronawirusem w Polsce
Autor: archiwum portalu Koronawirus. Nowe wytyczne dla czerwonych i żółtych stref. Zmiany w obostrzeniach!

Koronawirus w Polsce - co się zmieniło w obostrzeniach? Są nowe wytyczne ministerstwa dla czerwonych i żółtych stref. Od soboty (8 sierpnia) regiony najbardziej zagrożone w związku z pandemią koronawirusa musiały się mierzyć z poważnymi obostrzeniami. Teraz rząd aktualizuje wytyczne. Czy nadal trzeba będzie wszędzie nosić maseczki? Czy wydarzenia kulturalne będą się odbywać? W tekście znajdziecie dokładne omówienie zmian w obostrzeniach, związanych z koronawirusem w Polsce.

Spis treści

 1. Koronawirus w Polsce. Zmiany w obostrzeniach. Aktualizacja w strefie czerwonej i żółtej
 2. Koronawirus w Polsce. Nowy podział na strefy czerwoną i żółtą - aktualizacja powiatów - 13.08.2020
 3. Koronawirus w Polsce. Aktualizacje wytycznych dla czerwonej i żółtej strefy. Co się zmieniło w obostrzeniach?

Koronawirus w Polsce. Zmiany w obostrzeniach. Aktualizacja w strefie czerwonej i żółtej

W związku z kryzysem, związanym ze wzrostem zakażeń koronawirusem w Polsce, rząd podzielił nasz kraj na trzy strefy - zieloną, żółtą i czerwoną. W dwóch ostatnich powróciły w mniejszym lub większym stopniu obostrzenia. Najwięcej zmieniło się w strefie czerwonej obejmującej do tej pory powiaty

 • ostrzeszowski (woj. wielkopolskie)
 • nowosądecki (woj. małopolskie)
 • Nowy Sącz (woj. małopolskie)
 • wieluński (woj. łódzkie)
 • pszczyński (woj. śląskie)
 • Ruda Śląska (woj. śląskie)
 • rybnicki (woj. śląskie)
 • Rybnik (woj. śląskie)
 • wodzisławski (woj. śląskie)

Od soboty (8 sierpnia) w wyżej wymienionych regionach mieliśmy obowiązkowe noszenie maseczek w przestrzeni publicznej, ale to bynajmniej nie było wszystko. W powiatach ze "strefy czerwonej" nie można było organizować kongresów i targów, wydarzenia sportowe odbywały się bez publiczności, nie było też wydarzeń kulturalnych, a kina, siłownie i sanatoria zostały zamknięte. Na wesele możemy zaprosić maksymalnie 50 osób (w strefie żółtej 100), podobnie w przypadku innych spotkań rodzinnych/imprez. 

W tym tygodniu rząd ogłosił kolejne zmiany. - Zaktualizowaliśmy wytyczne dla poszczególnych branż dla powiatów ze strefy czerwonej i żółtej - czytamy na Twitterze Ministerstwa Rozwoju.

Koronawirus w Polsce. Nowy podział na strefy czerwoną i żółtą - aktualizacja powiatów - 13.08.2020

Jak wyglądają obecnie strefy żółta i czerwona? Aktualizacja z 13 sierpnia prezentuje się następująco:
 
Strefa czerwona: powiat nowosądecki ,ostrzeszowski, Nowy Sącz, rybnicki, Rybnik, wodzisławski, Ruda, Jastrzębie Zdrój, wieluński

Strefa żółta: pszczyński, cieszyński, wieruszowski, Żory, raciborski, limanowski, grajewski, Biała Podlaska, nowotarski

Czytaj więcej: Koronawirus w Polsce: Nowe powiaty żółte i czerwone! Będą OSTRE restrykcje [LISTA]

Koronawirus w Polsce. Aktualizacje wytycznych dla czerwonej i żółtej strefy. Co się zmieniło w obostrzeniach?

W "czerwonej strefie" poluzowanie obostrzeń objęło m.in. kina, siłownie, kluby i centra fitness. Z początku miejsca do treningu miały zakaz przyjmowania klientów, ale później został wyznaczony limit - 1 osoba na 10 metrów kwadratowych (w żółtej 1 na 7 mkw). Z kolei w kinach i podczas wydarzeń kulturalnych, sale mogą zostać zapełnione w 25%.

W kościołach i miejscach kultu religijnego w strefie czerwonej dopuszczalne jest 50% obłożenia budynku. Wierni mają obowiązek zakrywania ust i nosa. Zresztą - w strefie czerwonej nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek w miejscach publicznych, również na otwartej przestrzeni. W powiatach "czerwonych" nie pójdziemy do wesołego miasteczka, parku rozrywki i parku rekreacyjnego. W "żółtych" jest limit - 1 osoba na 10 mkw.

Szczegóły dotyczące obostrzeń w strefach czerwonej i żółtej znajdziecie TUTAJ.

Koronawirus w Polsce - bądź na bieżąco

Wielka ewakuacja w mieście! Wszystko przez koronawirusa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE