Koronawirus w Polsce: Lista żółtych powiatów. Tutaj wróci część obostrzeń

2020-08-06 9:55 KM
Policjanci w kombinezonach. Trwa ich walka z koronawirusem
Autor: Lubuska Policja Koronawirus w Polsce: Lista żółtych powiatów. Tutaj wróci część obostrzeń / Zdjęcie poglądowe

Koronawirus w Polsce wciąż jest bardzo aktywny. Ministerstwo Zdrowia reaguje i próbuje powstrzymać rozwój COVID-19 w naszym kraju. Resort wprowadza większe obostrzenia w dziewiętnastu powiatach. Tam gdzie sytuacja jest najgorsza, tam na mapie widzimy kolor czerwony. Są też powiaty oznaczone kolorem żółtym, gdzie sytuacja jest dokładnie monitorowana i obostrzenia wrócą, ale w mniejszym zakresie niż w czerwonych.

Koronawirus w Polsce - czy wrócą obostrzenia? Jest zdecydowana reakcja Ministerstwa Zdrowia. - Zidentyfikowaliśmy 19 powiatów, w których wzrosły liczby zakażonych osób - powiedział podczas czwartkowej konferencji prasowej Minister Zdrowia Łukasz Szumowski. - W związku z tym wprowadzamy w tych powiatach dwa rodzaje obostrzeń - dodaje Szumowski.

Dziewięć z wspominanych powiatów zostały oznaczone jako "czerwone". To tam nastąpił największy wzrost zakażeń koronawirusem i sytuacja jest oceniana jako najgorsza. W tzw. powiatach czerwonych będzie obowiązek noszenia maseczek wszędzie w przestrzeni publicznej. Są też powiaty oznaczone kolorem żółtym, które są dokładnie monitorowane. Tam wróci część obostrzeń. O które chodzi? Obrazuje to mapa udostępniona przez Janusza Cieszyńskiego, wiceministra zdrowia.

Koronawirus w Polsce: Lista żółtych powiatów. Tutaj wróci część obostrzeń

Mamy dla was pełną listę "żółtych" powiatów, w których wróci część obostrzeń. "Żółte" rygory będą obowiązywać w powiatach: wieruszowskim, Jastrzębie Zdrój, jarosławskim, Żorach, kępińskim, przemyskim, cieszyńskim, pińczowskim, oświęcimskim i Przemyślu.

- Apeluję do wszystkich Polaków o przestrzeganie reżimu sanitarnego, zachowanie dystansu społecznego i zasłanianie ust i nosa, aby uniknąć zwiększenia obostrzeń - przekazał minister Łukasz Szumowski.

Od początku pandemii, w Polsce wykryto 48 789 zakażeń koronawirusem. 1 756 zmarło.

Koronawirus w Polsce - bądź na bieżąco

Wielka ewakuacja w mieście! Wszystko przez koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.