Lębork: Włamał się do kościoła i ukradł pieniądze z datków. Trafi za kraty na 10 lat?

2021-04-30 14:00 Paweł Tabędzki
Lębork: Włamał się do kościoła i ukradł pieniądze z datków. Trafi za kraty na 10 lat?
Autor: KPP Lębork Lębork: Włamał się do kościoła i ukradł pieniądze z datków. Trafi za kraty na 10 lat?

Kradzież z włamaniem do kościoła w Lęborku! Funkcjonariusze zatrzymali wczoraj 28-latka, który jest podejrzewany o zabranie pieniędzy pochodzących z datków wiernych w niedzielny wieczór. Dziś mężczyzna ma usłyszeć zarzut. Grozić mu będzie kara 10 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży z włamaniem w kościele parafialnym Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Lęborku doszło w ubiegłą niedzielę, późnym wieczorem. Policjanci dopiero we wtorek uzyskali informację o tym zdarzeniu. - Z ustaleń wynika, że sprawca podważył drzwi wejściowe do kościoła, a następnie uszkodził zamek w drzwiach do zakrystii, skąd ukradł pieniądze pochodzące z datków zebranych podczas ostatniej mszy. Zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery monitoringu - tłumaczą stróże prawa.

Śledczy zabezpieczyli nagrania z wizerunkiem sprawcy, a kryminalnym udało się ustalić jego tożsamość. Wczoraj podejrzewanego zatrzymano i doprowadzono do komendy. - Mundurowi odzyskali część skradzionych przez niego pieniędzy - podaje Komenda Powiatowa Policji w Lęborku.

Zatrzymany 28-latek był wcześniej karany za przestępstwa o podobnym charakterze. Grozić mu będzie 10-letnia odsiadka.

Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 30.04.2021
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE