Koszmar na Kaszubach

Letniskowy domek spłonął jak pochodnia. Dwie ofiary tragicznego pożaru

2023-08-27 9:27

Dramat w Żukowie w powiecie kartuskim na Kaszubach. W pożarze drewnianego, letniskowego domku spłonęło dwóch mężczyzn. Trwa ustalanie ich tożsamości.

Żukowo. Dwie ofiary pożaru domku letniskowego 

Do dramatu doszło w sobotę, 26 sierpnia, wieczorem. Po godz. 19 służby ratunkowe zostały zaalarmowane o pożarze domku letniskowego przy ul. Kościerskiej w Żukowie na Kaszubach.

Do walki z ogniem wysłano siedem zastępów straży pożarnej. Gdy strażacy przybyli na miejsce zdarzenia, drewniany domek płonął już jak pochodnia. Najgorsze miało jednak dopiero nadejść.

Jak poinformował portal expresskaszubski.pl, okoliczni mieszkańcy poinformowali ratowników, że w budynku pomieszkiwali dwaj bezdomni mężczyźni.

Po ugaszeniu pożaru strażacy przeczesali zgliszcza. Niestety, w środku znaleziono zwęglone ciała dwóch osób. Na razie nie wiadomo kto to jest, trwa ustalanie tożsamości zmarłych.

Na miejscu tragedii przez kilka godzin trwały czynności policjantów pod nadzorem prokuratora. Czy ofiarami są bezdomni, o których wspominali sąsiedzi, okaże się dopiero po zakończeniu śledztwa.  

Jedna osoba zginęła. Potężny pożar bloku w Warszawie