Lód załamał się pod wilkiem! Tragiczny finał niezwykłej akcji reanimacyjnej

2021-03-04 13:30 pt
Wilk
Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

Ratowali dzikie zwierzę przed śmiercią! Niestety, ich starania okazały się niewystarczające... Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek (1 marca). O wyjątkowej akcji poinformowała w mediach społecznościowych Zielona Szkoła w Schodnie. We wsi Płocice, położonej na obrzeżach Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, spacerowicze zauważyli tonącą wilczycę. Ich reakcja była błyskawiczna.

Przypadkowi przechodnie zachowali się fenomenalnie. - Nie zastanawiając się, powiadomili od razu służby ratunkowe oraz Zieloną Szkołę w Schodnie i leśników z Nadleśnictwa Lipusz. Na miejscu pojawiły się zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipuszu oraz Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG w Kościerzynie - czytamy w opisie bohaterskiej akcji.

Wszystko wskazuje na to, że kruchy lód załamał się pod wilczycą. Sprawna interwencja doświadczonych strażaków okazała się bezskuteczna. - Udało się wyciągnąć waderę na brzeg jeziora. Tam przystąpiono do reanimacji samicy oraz podano tlen - podaje Zielona Szkoła w Schodnie. - Mimo podjętych działań, wilka nie udało się uratować.

Wilk szary od przeszło dwóch dekad znajduje się w Polsce pod ścisłą ochroną gatunkową.

dr Łukasz Jankowski: Najgorsze wspomnienie tego roku? Dwie reanimacje w jednym czasie [Super Raport]
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE