Recydywista ZMARŁ podczas próby zatrzymania. SZOKUJĄCE SCENY w Kowalach koło Gdańska

2021-03-04 10:00 pt
Recydywista ZMARŁ podczas próby zatrzymania. SZOKUJĄCE SCENY w Kowalach koło Gdańska
Autor: Pixabay.com / ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE Recydywista ZMARŁ podczas próby zatrzymania. SZOKUJĄCE SCENY w Kowalach koło Gdańska

Nie żyje 42-letni przestępca, który zasłabł, gdy policjanci próbowali go zatrzymać. Do zdarzenia doszło w środowy wieczór (3 marca) w Kowalach (powiat gdański). Poszukiwany listem gończym mężczyzna miał zostać doprowadzony do więzienia, by odbyć tam zasądzoną wcześniej karę. Prawdopodobnie stracił przytomność, próbując stawiać opór interweniującym funkcjonariuszom. Sprawę bada prokuratura.

Mundurowi zauważyli 42-latka w pobliżu jednego ze sklepów w Kowalach koło Gdańska. Mężczyzna był wielokrotnie notowany i karany. Odpowiadał za różne przestępstwa, głównie przeciwko mieniu, ale nie tylko. Recydywista powinien był siedzieć w więzieniu. Ukrywał się jednak, próbując uniknąć zasądzonej kary.

Ze wstępnych informacji wynika, że poszukiwany przez służby 42-latek stał się agresywny, gdy mundurowi próbowali go zatrzymać. Kiedy stróże prawa usiłowali obezwładnić stawiającego opór mężczyznę, ten nagle stracił przytomność. Mimo prób reanimacji oraz wezwania na miejsce załogi karetki pogotowia, recydywisty nie udało się uratować.

Pomorska policja nie komentuje zajścia, ponieważ wyjaśnianiem szczegółów zajmuje się już prokuratura. - Czynności w tej sprawie trwają. Wczoraj na miejscu byli prokuratorzy. Na dziś został wyznaczony termin sekcji zwłok. Po jej przeprowadzeniu będzie wiadomo więcej, jeżeli chodzi o bezpośrednią przyczynę śmierci 42-latka - wyjaśnia Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, cytowana przez portal Trojmiasto.pl.

Sedno Sprawy - Adam Niedzielski
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE