Lot obiża ceny biletów dla psażerów z Ukrainy

i

Autor: Joshua Woroniecki/ Pixabay Zdjęcie ilustracyjne. Lot obniża ceny biletów dla pasażerów z Urkainy

Niedobrze!

Fatalne wieści dla pasażerów z Gdańska. Mniej bezpośrednich lotów z Trójmiasta

2023-03-17 10:39

Polskie Linie Lotnicze LOT nie przywrócą bezpośredniego połączenia z Gdańska do Krakowa. Połączenie miało wrócić do siatki przewoźnika wraz z nadejściem sezonu letniego. Teraz zrobi to inna firma?

Jak informuje serwis pasazer.com LOT zrezygnuje z obsługi jedynego krajowego połączenia realizowanego z pominięciem Lotniska Chopina. Z systemów rezerwacyjnych polskiego przewoźnika narodowego zniknęła trasa z Gdańska do Krakowa, która miała zostać przywrócona wraz z nadejściem sezonu letniego z częstotliwością pięciu rejsów tygodniowo.

Rotacja z Pomorza do Małopolski cieszyła się dużym zainteresowaniem pasażerów krajowych od przeszło piętnastu lat, a mimo to nie znaleziono dla niej miejsca w tegorocznym, wakacyjnym oferowaniu. Ostatni przelot na tym kierunku wykonano 26 października 2022 roku

– czytamy w serwisie.

Gdańszczanie nie polecą już do Krakowa? 

W miejsce LOTu ma wejść inny przewoźnik. Ryanair utrzymał połączenie w sezonie zimowym, choć ze zredukowaną częstotliwością i wyraził gotowość realizowania codziennych lotów z Rębiechowa do Balic w sezonie letnim.

Od 27 marca 2023 roku Ryanair przywróci na tym kierunku siedmiu rejsów tygodniowo. Trasa będzie wykonywana w późnych godzinach wieczornych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: redakcja.trojmiasto@eska.pl

Sławomir kończy 40 lat: Sukcesy zawdzięczam żonie
Źródło: To połączenie znika z gdańskiego lotniska. Dokąd nie polecimy już bezpośrednio z Trójmiasta?