Aresztant powiesił się w celi. Prokuratura z Gdańska bada, czy doszło do zaniedbania obowiązków

i

Autor: Shutterstock Prokuratura jest coraz bliżej wyjaśnienia okoliczności śmierci 51-latka, który powiesił się w celi Aresztu Śledczego w Gdańsku, zdj. ilustracyjne

Co mówią śledczy?

Makabryczna śmierć osadzonego w celi aresztu śledczego. Prokuratura z Gdańska bada, czy doszło do zaniedbania obowiązków

2023-07-02 4:19

Prokuratura jest coraz bliżej wyjaśnienia okoliczności śmierci 51-latka, który powiesił się w celi Aresztu Śledczego w Gdańsku. Mężczyzna oczekiwał na proces, jako że był podejrzany o zabójstwo, do którego doszło w ub.r. w Kiełpinie w województwie pomorskim. 42-latek zginął tam od ciosów zadanych ostrym narzędziem. Obaj mężczyźni mieli razem spożywać alkohol.

Aresztant powiesił się w celi w Gdańsku. Czy doszło do zaniedbania obowiązków?

Czy do śmierci 51-latka w Areszcie Śledczym w Gdańsku doszło w wyniku zaniedbania obowiązków przez pracowników placówki? Bada to tamtejsza prokuratura, która zgromadziła już w tej sprawie część materiału dowodowego. Denat powiesił się w swojej celi, w której przebywał z innym aresztantem, a jego ciało znaleziono w nocy z 21 na 22 kwietnia br. Mężczyzna oczekiwał tam na rozpoczęcie swojego procesu, bo inna prokuratura oskarżyła go o zabójstwo 42-letniego obywatela Ukrainy, który zginął od ciosów zadanych nożem lub innym ostrym narzędziem w okolice szyi. Do zbrodni doszło w październiku ub.r. w Kiełpinie w województwie pomorskim. Obaj mężczyźni mieli dzień przed ujawnieniem zwłok spożywać razem alkohol. W związku ze śmiercią 51-latka śledczy badają nie tylko, czy ktoś mu pomagał bądź namawiał go do samobójstwa, ale czy w Areszcie Śledczym w Gdańsku doszło do zaniedbania obowiązków służbowych. Przesłuchani w tej sprawie zostali już współwięzień z tej samej celi i jeden ze strażników.

- Czekamy jeszcze na końcową opinię z sekcji zwłok na podstawie wyników wszystkich badań, bo to również jest potrzebne do tego, by ocenić, czy wszystkie służby zadziałały prawidłowo - mówi Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Gdzie szukać pomocy? Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111
  • Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  • Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  • Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  • Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  • pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Sonda
Jak oceniacie działanie wymiaru sprawiedliwości?
Zatrzymano męża zaginionej Anety
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki