Koronawirus w Trójmieście. Tak OZONUJĄ karetki pogotowia [ZDJĘCIA]

2020-03-20 7:30

Właściciele warsztatów samochodowych w Trójmieście ozonują karetki przewożące do szpitali pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Przedsiębiorcy robią to zupełnie za darmo. Wejdź w galerię u góry artykułu i zobacz, jak przebiega ten proces.

Do restauratorów, piekarzy, cukierników i krawców, którzy wspierają personel medyczny i służby walczące z koronawirusem, dołączyli również mechanicy. W warsztatach samochodowych przeprowadzane jest bezpłatne ozonowanie karetek, które przewożą do szpitali osoby z podejrzeniem zakażenia.

- Jesteśmy po to, żeby pomagać. Ozonujemy karetki, ale też radiowozy policji czy wozy strażackie. Szpitale dzwonią do nas i umawiają się na ozonowanie, które niszczy wszelkie bakterie i wirusy w pojeździe - mówi Michał Ślimak, kierownik Eurowarsztatu przy ulicy Kartuskiej w Gdańsku.

TU KUPISZ "Super Express" w trakcie kwarantanny! - CZYTAJ WIĘCEJ

Po kilkudziesięciu minutach ozonowania karetka jest jak nowa. - W obecnej sytuacji to bardzo ważne. Poprawia się bezpieczeństwo pacjentów oraz całej naszej załogi. Dziękujemy - mówią Maciej Patrykowski i Krzysztof Kwiatkowski, ratownicy z Sopotu.

Co musisz wiedzieć, jeśli obejmie cię kwarantanna? - CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus w Polsce [MAPA ZARAŻEŃ]

Jak bronić się przed koronawirusem. Posłuchaj zaleceń immunologów. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Koronawirus z Chin. Informacje z Trójmiasta i okolic!

Ola Kot w czasie kwarantanny pomaga innym