Mężczyzna sturlał się ze skarpy. Kierownik zatrzymał pociąg, by pomóc 67-latkowi

i

Autor: Marcin Gadomski/Super Express

Szok!

Dramatyczna interwencja maszynisty. Zatrzymali pociąg, by pomóc 67-letniemu mężczyźnie

2023-04-06 14:32

Maszynista zauważył mężczyznę, który sturlał się ze skarpy i uderzył głową w drewniany element, błyskawicznie zatrzymał pociąg. W tym czasie kierownik pociągu ruszył z pomocą 67-latkowi, który leżał w rowie melioracyjnym.

Zatrzymał pociąg, żeby pomóc mężczyźnie, który spadł ze skarpy

O dramatycznej interwencji maszynisty i kierownika pociągu, poinformował we wtorek, 4 kwietnia, rzecznik Pomorskiej Kolei Metropolitalnej Tomasz Konopacki. W mediach społecznościowych napisał, że w poniedziałek "Dzięki wzorowej współpracy obsługi pociągu, monitoringu PKM i służb ratunkowych udało się pomóc człowiekowi w potrzebie".

- Załoga pociągu Polregio jadącego w kierunku Gdańska Wrzeszcza na wysokości ogródków działkowych na Matarni zauważyła leżącego w rowie melioracyjnym mężczyznę. Maszynista zatrzymał skład (oczywiście informując o tym dyżurnego ruchu PKM), a kierownik pociągu wyszedł na zewnątrz, by udzielić mężczyźnie pierwszej pomocy i okryć go folią termiczną - dodał Konopacki.

Zaznaczył, że równolegle obserwujący całą sytuację pracownik monitoringu PKM powiadomił o zdarzeniu operatora telefonu alarmowego 112, podając precyzyjną lokalizację zdarzenia.

Z ustaleń policji wynika, że 67-latek potknął się, sturlał ze skarpy i uderzył głową w drewniany element. Mężczyzna został przewieziony do szpitala na badania.

Sonda
Czy po podwyżce cen biletów będziesz jeździć pociągami?
Nastolatka szła po torach. Gdy nadjechał pociąg, tylko się skuliła