Arktyczne powietrze dociera na Pomorze! Takiego mrozu jeszcze nie było

2019-12-02 13:44 PT
IMGW ostrzega przed oblodzeniem
Autor: Pixabay.com IMGW ostrzega przed oblodzeniem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla całego obszaru województwa pomorskiego. Od dzisiejszego wieczora do jutrzejszego poranka, ze względu na oblodzenia, na drogach w całym regionie ma być bardzo niebezpiecznie. Temperatura minimalna gruntu spadnie do - 6 stopni Celsjusza.

Wydany alert obowiązywać będzie przez całą noc. Prawdopodobieństwo wystąpienia groźnego zjawiska eksperci oszacowali na 80 procent. Czego dokładnie powinni spodziewać się kierowcy? - Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem lub mokrego śniegu - ostrzega IMGW.

Na pomorskich drogach już teraz jest wyjątkowo ślisko. Przy aktualnej pogodzie bywa trudno o zapanowanie nad rozpędzonym pojazdem. Droga hamowania jest wyraźnie dłuższa.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia IMGW informuje, że "przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia".

Podobnym alertem do tego wydanego dla Pomorza objęte zostały również inne regiony, głównie na północy, wschodzie i w centrum kraju.

ZOBACZ WIDEO: