Tattoo Konwent

i

Autor: Marcin Gadomski

Najostrzejsza impreza w Trójmieście. Tattoo Konwent w Gdańsku

2022-08-01 16:36

Ostatni weekend lipca przyniósł ze sobą festiwal do Gdańska, na który czekają fani żywej sztuki. Gdańsk Tattoo Konwent 2022 powered by Perła w Amber Expo, oczarowała różnorodnością doświadczeń. Na deskach konwentu zaprezentowało się grono najbardziej utalentowanych tatuatorów z kraju i zagranicy.

Według organizatorów, to właśnie na wybrzeżu narodził się pomysł imprezy, która zrzeszałaby miłośników kultury tatuażu i wszystkiego, co z nią związane. W 2009 roku w Gdańsku odbył się pierwszy Tattoo Konwent, którego pomysłodawcą był obecny właściciel sieci salonów ZAJAWA TATTOO - Marcin Pacześny. Od tamtej pory festiwal rozprzestrzenił się na całą Polskę, przyciągając każdego roku tysiące zainteresowanych. 12 edycja imprezy odbyła się w weekend w Gdańsku. 

Głównym elementem każdego Konwentu jest konkurs, w ramach którego jury złożone z ekspertów wyłaniło najlepsze projekty w każdej kategorii. W czasie gdańskiego zlotu wybrani artyści nagradzani byli za najlepszy tatuaż czarny (zagojony), najlepszy tatuaż związany z morzem (zagojony), najlepszy tatuaż realistyczny (zagojony), najlepszy rękaw, plecy, nogawkę (zagojone), najlepszy tatuaż mikro realistyczny - wykonany na konwencie * kolaboracje/dwudniowe - wykonane na konwencie oraz najlepsze tatuaż soboty i niedzieli - wykonane na konwencie

Tattoo Konwent Gdańsk